Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet, ha sokat járkálok...

Baj lehet, ha sokat járkálok terhesen?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok.

Most állunk ingatlan vásárlás alatt is, szerencsére már a vége felé, de folyton menni kell valami hivatalba vagy akárhova. Amit tud intéz a férjem is, de a legtöbb helyre együtt kellünk + én rugalmasban dolgozok, nem kell bent ülnöm az irodában, ha nem akarok, így egyszerűbb nekem menni néha. Na meg ugye az orvoshoz, vizsgálatokra járkálás. Szóval mindig van valami.

Ma is 4 órát járkáltam, és már mire hazafelé jöttem nagyon fájt alul lent a hasam, most fekszek, pihenek estig.

Árthatok valamit ezzel, vagy miért kezd el a hasam már ilyenkor fájdogálni?


2018. dec. 3. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szintén 30 hetes vagyok :)


Engem most intett le az orvosom, hogy innentől pihi.

Séta minimális, illetve a házimunka is csökkenjen.. Szó szerint a porszívózás,felmosás mozdulatai,mert terhelve van vele a has, a sétával meg ereszkedhet a baba.


Mondjuk nekem a jó-alsó határa perpill a méhnyak, így jobban is kell figyelnem.

2018. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, akinek nem első gyerek, az eleve nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy pihizgessen, és ne ugráljon egész nap :) Egy egészséges terhességnek némi mászkálástól semmi baja nem lesz. Én is állandóan cirkálok a 3,5 éves naggyal, ellátom, viszem ide-oda, kimegyünk, vásárolunk stb. 22 hetesen minimum 1 órát mászókáztam vele a veszprémi állatkertben, mert egyedül félt felmászni a nagy játékokra, de nagyon akart :D meg hát igen, a saját dolgaim, doki, védőnő, háziorvos, ezt intézni, azt intézni, karácsonyi vásárlás... nincs semmi gond, 34. hetet töltöm a héten. Ha érzed, hogy sok, pihenj le, de ha bírod, akkor nincs gáz.
2018. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én öt hónapos terhességig minden hétvégén 30km-t túráztam. Utánna nyolc hónapos korig 10 km. Hétközben meg minden másnap 5km-t. Melette végig dolgoztam ügyintézőként,de mászkálnom is kelett a helységek között. Buszmegálló és munkaheky között 20 perc reggel,délután. Annyi lett,hogy 36héten egészségessen spontán kibújt a fiam. Három óra alatt.
2018. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogyis, direkt jó, ha nem üldögélsz folyton. Anyám 6 hónapos felment a Kékesre, mondjuk magyar hegy, nem valami nagy dolog, de van, aki nem teszi.


Természetesen a veszélyeztetett terhesek, a nem egészséges ízületűek és akiknek fájdalmai vannak aktivitáskor, azok teljesen más lapra tartoznak. De alapesetben jó, ha mozog az ember, nyilván nem megterhelő szinten, ha lehet.


Ügyintézéstől nekem is fájna mindenem, az azért más, főleg 4 órán át... De ha kell, mit lehet tenni? Gondolom, nem tud elvinni senki, akkor már megtette volna.

2018. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*6 hónaposAN
2018. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!