Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik terhesség alatt sokat...

Akik terhesség alatt sokat híztak, nehezen ment le a szülés után? Lement egyátalán?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok és már 8-9kilonál járok, pedig nem eszem sokat. (Napi 3x és nasiként gyümölcsöt,joghurtot) na de a kilok azért jönnek. Nem mondom hogy ez olyan brutális de az én 156cm-hez már most sok, és még tuti hogy a végéig jönni fog fel.

Egyébként normál testsulyú voltam mindig. A terhességet is 53kg-val kezdtem.


Szülés után mire számíthatok? Egy 12-14kf plusznál sok marad makd rajtam? Legalábbis kinél hogy volt?


2018. dec. 5. 19:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Bocsi nem póló hanem popó
2018. dec. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: "Az ideális hízás mértéke 9-12 kg.

Ebből a baba súlya nagyjából 3,4 kg,

a méh súlya 0,9 kg,

a méhlepény 0,7 kg,

a magzatburok és a magzatvíz 0,8 kg,

az anya vérmennyiségének növekedése 1,2 kh,

a folyadékvisszatartásból eredő többlet (vizesedés) 1,4 kg,

zsírlerakódás (erre a szoptatás során lesz szükség) 3 kg,

a mell megnövekedett mirigyállománya 0,45 kg."

Én az utolsó három hétben az egyik gyereknél még vagy 10 kilót felszedtem, így lett a vége plusz 20 kg, de kb. két hét alatt kipisiltem, mert csak víz volt. Egyébként meg cukros kismamákkal szokták tartatni a 160 ch-s diétát (keress rá), ők aztán alig híznak, mégis egészséges lesz a gyerek, szóval ha aggódsz, de folyton rágcsálnál, egyszerűen olyan ételeket egyél, amikkel büntetlenül lehet jóllakni (pl. legtöbb zöldség, hús, hal, magok).

2018. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Első babánál 25 kiló hízás után már nem mértem magam. 6 héttel szülés után ugyanannyi kiló voltam, mint előtt. Nyilván az víz volt, mert ha zsír lett volna nem tűnt volna el ilyen gyorsan. Mostaninál 17 kiló jött fel -13 hetes a babánk - még van rajtam 7 kiló, viszont most szülés után is rengeteget eszem, hatalmas az étvágyam, nem tudom miért.
2018. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy nem olyan durva hízás, de azért észrevehető. Na de majd igyekszem elkerülni az édeset hátha kicsit lassul. Aztán nem lesz több 12nél. De most a baba az első, utána majd igyekszem visszanyerni az eredeti súlyom.
2018. dec. 6. 10:56
 15/15 anonim ***** válasza:
Első terhességemmel 23 kilót híztam. 3 nap múlva -3 kilóval jöttem ki a kórházból, kb fél év múlva még lement 10 kg és itt megállt a fogyás. Az évek során híztam kicsit, most újra babát várok, de jelenleg eddig kevesebbet híztam mint a fiammal ugyaneddig a hétig. A fiammal iylenkor már nagyon vizesedtem, dupláját híztam a mostaninak. 29 hetes vagyok, remélem már nem jön fel sok, mert így is plusz kilókkal kezdtem ezt a terhességet.
2018. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!