Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet, hogy egy héttel...

Hogy lehet, hogy egy héttel nagyobb a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak azért furcsa, mert még olyan picike, elvileg egyformán fejlődnek még ilyen korai terhességnél. Épphogy 13 hetes menstruáció szerint, viszont 14 hetesnek mérték tegnap. Ami lehetetlen, még korai peteérésnél is, mivel párom nélkül elutaztam, és ahogy visszajöttem, akkor foganhatott. Így pont megvan a 13 hét.

Tehát szerintetek rendben van ilyen korán is 1-2 hetes eltérés?

Illetve még egy valami, a combcsontja 13mm, nem mondták, hogy gond lenne, de a papíron láttam tegnap este, hogy kicsit le van maradva. Emiatt nem kell aggódni, igaz? Gondolom, hogy akkor szóvá tette volna a doktor.

Köszönöm, ha elolvastad! :)


2018. dec. 6. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangos mérés nem egy egzakt tudomány, 1 pixellel arrébb rakja le a kurzort, és máris napokkal előrébb vagy hátrébb kerül a baba kora. Nekem is így volt, de mondta a nőgyógyászom, hogy nem kell ezeket a méreteket szentírásnak venni. :) Teljesen rá voltam pörögve én is a méretekre, de felesleges, ha valami nincs rendben, akkor úgyis mondják.


Boldog babavárást!:)

13 hkm

2018. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahh, ez teljesen igaz. Köszönöm szépen, megnyugtattál! :)
2018. dec. 6. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a legeslegelső uh óta nagyobb, pedig napra pontosan tudom mikor fogant. Menzesz szerint 4+3-nál voltam terhességmegállapításon, a petezsák alapján 5+1 volt. Menzesz szerint 5+2-nél sos vissza kellett mennem, 5+5/6+0-nak mérték, volt szívhang is. Azóta is tartja ezt a kb. plusz +1 hetet. A combcsonton először én is paráztam, volt olyan, amikor az konkrétan 2 héttel kisebb volt, a 19. héten pont tankönyv szerinti értéket mértek, most 25 hetesen megint van 1 hét lemaradás, azt mondták nem jelent semmit, csak közelít úgyis a mérés, pár mm hiba mindig lehet benne.
2018. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
az ultrahang moderngép,de csalóka,mert minden babát nagyobnak meg kisebbnek méri.te babád méretei jok átlagosak
2018. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!