Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhiszitek azt, hogy aki...

Elhiszitek azt, hogy aki hányós kismama annak a gyereke nagyobb eséllyel lesz egészséges és okosabb mint annak a gyereke aki nem az?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam két fajta kutatási eredményt erről. Íme:


"Egyes kutatások szerint a rosszulléttől szenvedő anyák gyermekeinél ritkábban fordulnak elő bizonyos rendellenességek és szívproblémák.


Ugyanazok a hormonok, amelyek a kismamák rosszullétéért felelnek, pozitív hatással lehetnek a gyermek fejlődésére.

Gyermekeik intelligenciáját 3 és 7 éves korukban mérték. Kiderült, hogy azoknak az anyáknak, akiket súlyosabban érintett a reggeli rosszullét, gyermekeik nemcsak magasabb intelligenciahányadossal, hanem jobb beszédkészséggel is rendelkeztek. A kutatás során figyelembe vettek még olyan, a gyermek értelmi képességeire hatással bíró tényezőket is, mint az anya IQ hányadosa, alkoholfogyasztási szokásai és társadalmi helyzete."


Nekem nincs erről tapasztalatom, csak érdekesnek találtam a leírásokat. Egyébként én jelenleg az első gyeremmel vagyok várandós a 38. hétben és egyszer sem hánytam, hányingerem 3 napig volt de csak azért mert úgy mozdult a baba hogy nyomta a méhszájamat,de akkor sem hánytam, igazából semmi bajom. Ha mondjuk igaz lenne amit a kuatatások állítanak akkor jobban örültem volna annak ha hányósan kezdem már a terhességet.



2018. nov. 22. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszek ebben
2018. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"A kutatás során figyelembe vettek még olyan, a gyermek értelmi képességeire hatással bíró tényezőket is, mint az anya IQ hányadosa, alkoholfogyasztási szokásai és társadalmi helyzete."


Ezek jobban befolyásolják mint egy reggeli rókamóka...

2018. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az angol tudósok mindig kitalálnak valamit.

Kb annyira hiszem, mint hogy a szőkék buták, a szemüvegesek okosak, a vékonyak betegek, a kövérek boldogok...

2018. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korom óta nem hánytam, egyszerűen nem képes ra a szervezetem, bármennyire is hányingerem van 😅 es mind a 3 gyerekem egészséges.
2018. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
🤣🤣🤣🤣🤣
2018. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Totál hülyeség.


És megnyugtatlak: tökéletesen tünetmentes terhességem volt: most 5.5 éves a fiam, és nagyon okos (nem én mondom, az óvónők).

Szerintem nincs összefüggés az anya hányóssága és a gyerek IQ-ja között.

2018. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
En 36 éves vagyok! 20 éve nem hánytam... 3. Terhességemet hordom. Két lányommal sem hánytam mégis makk egészségesek.. Én is olvastam ilyet, de ott azt írták hogy a vetélés hanarabb bekövetkezik a nem hányós illetve akinek nincs hányingere. A szervezet dolgozik hogy megtartsa a terhességet ez pedig hányást hányingert okoz... Aztán ki tudja. Én nem veszem készpénznek amit írnak
2018. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem, nem hiszem el én inteligensebb és tanultabb ember vagyok.

Biztos vannak olyan sötétek akik elhiszik.

2018. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem el.

A legnagyobb gyerekemmel teljesen gondtalan terhességem volt, sose éreztem magam fittebbnek, egy kósza émelygés se volt. Átlag feletti (125) az IQ-ja. De azt se hiszem el, hogy létezik hànyós meg nem hányós kismama, mert a legkisebbel az előző két terhességre való hànyást is megkaptam egyben.

Úgy butaság az egész, ahogy van.

2018. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Bár én végig hánytam és baromi okos a lányom, viszont az anyám nem hányt velem várandósan és én is nagyon okos vagyok :)
2018. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!