Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szól a babona? A terhessé...

Hogy szól a babona? A terhesség mennyi ideig nem lehet vásárolni, vagy nem ajánlott a babának?

Figyelt kérdés
Ha nem is babona,meddig nem ajánlott vásárolni,ugyanúgy,ahogy az első trimeszterben ne kiabáljuk ki a babavárást,csak a családnak.
2010. jún. 27. 14:51
 1/7 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy a babona szerint mástól ajándékba babaholmit kapni nem szerencsés.. de nem biztos.
2010. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak az utolsó 3 hónapban "szokás" vásárolni...De azért írjanak még mások is. :)
2010. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem vagyok babonás,de az elején még nem igazán vásároltam semmit a babámnak.28hetesen kezdtem el vásárolgatni,mára már majdnem minden megvan.Tesóm 16hetes terhes,de ő már megvette a babakocsit és néhány kis ruhát a picinek.Ha akcióba látsz kiságyat vagy babakocsit,szerintem ne hagyd ki az alkalmat.A sógornőmnek az orvosa azt mondta,hogy várja meg,hogy betöltse a 12hetet,és csak utána érdemes orvost fogadni,vagy elkezdeni vásárolgatni.Amúgy mennyi idős terhes vagy?
2010. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A babona szerint az első 3 hónapban nem szabad kikiáltani a babavárást, de ettől függetlenül jól mondta az, aki azt tanácsolta, inkább a vége fele vásároljatok babaruhát, mert akkor már nagyjából lehet tudni a baba méreteit. Babakocsit, bútorokat előbb is meg lehet venni.
2010. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
17 hetes terhes vagyok,és már ugyan nézelődünk ágyat is és semleges színű babakocsit is.
2010. jún. 27. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem egy átlag magyar család nem engedheti meg magának, hogy babonából mindent egy hónap alatt vegyen meg a végén! Amondó vagyok, hogy olvasgass sokat, nézelődj és ha látod, amit kigondoltál megfelelő áron, vedd meg. 9 hónap sok idő, le is kötöd magad, és sokat spórolhatsz is, ha van időd kivárni a megfelelő alkalmakat! Sok boldogságot!
2010. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En is ugy gondolom hogy ha egyszerre kell megvenni a vegen mindent akkor az nagyon sok. Aprankent sokkal konnyebb. Na meg en ismerek olyat akinel a 34. heten derult ki hogy nagy baj van es sajnos meghalt a baba, teljesen mindegy mikor vasarolsz, ha valami rosszul sul el akkor sajnos a legvegen is megtortenhet, akar a szulesnel is. Akkorra meg ugye megvan mar minden amugy is. Ne aggodj, szerintem 17 hetesen mar vasarolhatsz, esetleg vard meg a 18 hetes uh-ot.

Boldog babavarast!

10h km

2010. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!