Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitívat teszteltem, dohányzo...

Pozitívat teszteltem, dohányzok, természetesen leteszem. Árthat már ilyenkor is neki?

Figyelt kérdés
elvileg 4-5 hetes vagyok,ami ugye csak 2körül van ténylegesen.Jövőhét kedden megyek az orvosomhoz,egyáltalán tényleg baba van e,ha igen jó helyen...stb.Jelenleg még dohányzom sajnos,de természetesen teljesen lerakom,de egyik napról a másikra nem nagyon tudom sajnos.Ezt a hetet "adom" magamnak,hogy fokozatosan csökkentsem,és végléeg letegyem,utána bármilyen nehéz is lesz,nem gyújtok rá többet.AZ lenne a kérdésem,mennyire ártok már vele neki?Vagy ilyenkor még egyáltalán nem,mert nincs még kialakulva a méhlepény?
2018. dec. 10. 08:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
Én is dohányzom sajnos,hogy mennyire nem lehet megmondani valszeg kicsit kisebb súlyú lesz,szedj c vitamint az ellensúlyozza a dohányzás rossz mellékhatésait,nekem ezt mondta a védőnő.
2018. dec. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Én mindenképp leteszem,az biztos,csak kíváncsi lennék ez az 1hét még/már ártana e neki.
2018. dec. 10. 08:27
 3/22 anonim ***** válasza:
14%
Azt mondják a nagykönyvek az is árt ha elötte cigiztél.Ez az egy hét nem hiszem többet árt mint amúgy is a dohányzás,már elötte is.C vitamin legyél sokat levegőn.Én már 13 hetes vagyok,a 25 szálat felezni tudtam eddig,sajnos semmi rosszullétem nem volt ami segítene,a súlya a méretei tökéletesek a babának.
2018. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
A pozi teszt utani hetben meg enis elszivtam 1-2 szalat, aztan missed ab lett, bar nem tudom, van-e osszefugges, megis buntudatom van egy kicsit
2018. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Persze, hogy árt. Ez hogy merülhet fel kérdésként? Ha fontos a gyereked, nem nyavalyogsz, leteszed és kész. A C vitamin ellensúlyozza? Atyaég...
2018. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
utolsó,kicsit visszavehetnél a stílusból...nem nyavalygok.Lefogom tenni.
2018. dec. 10. 08:36
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, de felháborító, hogy felnőtt, elvileg felelősségteljes emberek ilyen baromságot kérdeznek, majd olyan válasz érkezik, hogy a c vitamin ellensúlyozza a mellékhatasait. Bocs, ha megsertettelek, de a kedveskedo hangnemtol jobban észbe kapnál?
2018. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
nem tudom miért is kéne észbe kapnom?Azt írtam hogy nem akarom,és nem fogom lerakni?Azt írtam hogy 1hetet adok magamnak,és fokozatosan lerakom.Gondolom te nem dohányoztál,különben nem írnál ilyet,meg nem hőbörögnél...nem 1hónapot írtam,1 hetet!!Az nem baj,mikor más azt se tudja hogy terhes,csak kb a 7-8-9. héten és dohányzik?Az nem...de az igen,hogy beismerem hogy én igen,meg azt is hogy lefogom tenni bármilyen nehéz is lesz,de ehhez kell 1hét nekem.Kitudja,lehet 3nap után eljutok oda hogy lerakom.Nem értem ezeket az embereket komolyan mondom...egyből a földbe kell taposni.És igen,a kérdés azért merült fel bennem valószínű,mert mindenhol azt hangoztatják hogy az első pár hétbe ,vagyis addig még nem alakult ki a méhlepény,nincs úgy összeköttetésbe az anyával,mivel még csak szikhólyagban van,nem azt "kapja" amit az anya eszik..stb,mivel méhlepény még nincs.Csupán ezért mertem feltenni a kérdést.Egyébként meg röntgenen is voltam,akkor most kössem fel magam szerinted?....
2018. dec. 10. 08:50
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

A nikotin nem olyan, mint egy pohár alkohol, hogy ittam egy pohár pezsgőt szenteste, amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Az alkohol, esetlegesen bevett egy szem gyógyszer az kiürül a szervezetből órák alatt. A tartósan bevitt nikotinnal nem ez van, 6-12 hónap, míg kiürül a szervezetedből. Ezért ajánlott orvosilag, hogy babatervezés előtt fél-egy évvel érdemes letenni, hogy kiürüljön, mire megfogan a baba.


Ha már így alakult, nyilván az a legjobb a babának, ha minél előbb leteszed. Drukkolok hozzá és jó babavárást!

2018. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nem terveztük,de örülünk neki.Azon vagyok hogy minél előbb letegyem.
2018. dec. 10. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!