Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen nincs valami nagy...

32 hetesen nincs valami nagy hasam. Ez még változhat? Volt akinek ezután nőtt jelentősen nagyobbat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy alapbavéve nem irányt adó a has mérete. De kíváncsi lennék kinek hogy alakult ilyen esetben?

Alapból azt mondja mindig a doki hogy kicsi baba lesz, ezért is figyelem folyton hogy növekszik a hasam.

Legutobb is mikor kérdezték mennyi idős vagyok egyből megkaptam hogy hát ahhoz képest olyan a hasam mint egy 6 hónaposnak.


2018. dec. 10. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért kell problémát gyártani? Örülj neki!
2018. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne parázz ilyen butaságon. Nekem is kicsi hasam volt, 6 kilót hìztam összesen, a baba mégis 3 kiló volt, csodaszép, arányos. Pedig 2 héttel előbb is jött.
2018. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És ilyenkor kell azt mondani, hogy köszönöm a kéretlen véleménnyilvánítást, de légyszíves stresszeljél mást.

Ha a babád jól fejlődik, az orvos nem mond mást, akkor küldd el ezeket nyugodtan melegebb éghajlatra. Nem tudom, hogy milyen perverzió ez egyeseknél, hogy rémtörténetekkel, meg ilyen hülyeségekkel traktálják a kismamákat, de a saját érdekedben mondom, hogy ne hagyd magad.

2018. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó hónapban nőtt nagyot, 36 hetesen megrökönyödött a bababoltos, mikor mondtam, hogy az 5 hetet, amíg megjönne az áru már nem tudom kivárni. Ő mondta, hogy kB 6-7 hónaposnak saccolt, pedig ő naponta nagyon sok kismamát lát. Szülni sem mentem iszonyat nagy hassal, de addigra azért jól megnőtt. 3670grammal született a pici.
2018. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A végén azért még bele húz, de tényleg nem kell ezen aggódni.
2018. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyerekkel sem volt nagy hasam, 3 van (mindig azt mondtak, hogy majd a tobbedik gyerekkel nagyobb hasam lesz, de nem.) :)

Most pl tobb mint ket hettel jott hamarabb a baba es 3,5 kilo alatt volt picivel, o is elerte volna a 4 kilot, ha idore jon, mint a testvere.

Szoval a kicsi has nem azt jelenti, hogy kicsi a baba, ahogyan a nagy has sem jelent nagy babat. Ilyen is van es olyan is van...

Mags, vekony alkat vagyok, utolso hetekben is volt, aki megkerdezte tolem, hogy hany honap van meg hatra...


Oszinte leszek, en emiatt nem aggodtam soha, inkabb szerencsesnek ereztem magam. A teher igy is ugy is megvolt, de nem rossz az, hogy eros a hasizmom es megtartja a mehemet a babaval egyutt. A gyerekek jo meretuek lettek, de rajtam nem lett nyoma.

2018. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"hát ahhoz képest olyan a hasam mint egy 6 hónaposnak."


Erre csak annyit válaszolnék mosolyogva: Ugye milyen mázlista vagyok? Irigykednek is miatta a kismamák...


Nem tudom, miért fontos ez. Mást meg azért hurrognak, mert 6 hónaposan akkora hasa van, mintha mindennapos lenne.

Mintha bármennyire is a kismamán múlna ez.

2018. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt nagy pocakom, és az én babámra is folyton azt mondták, hogy kicsi lesz. Azért az utolsó 4 hétben látványosan nőtt a pocakom, de 'mindenórásként' egy csomó kismamát láttam a szülészeten, akiknek sokkal nagyobb volt, mint nekem, és még a szülés közelében sem jártak...

Szülés előtti napon 100 cm haskörfogatot mértem. Végül a kislányom 38. héten érkezett meg, 3130g-mal, 48 cm-rel. Nagyon kis formás babám lett. A hasam pedig nagyon hamar visszament. Szülés után 8 héttel már senki sem mondta volna meg, ha csak rám nézett volna, hogy nem rég még egy baba lakott bennem...

2018. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A pocakméretnek nincs jelentősége. Függ sok mindentől, pl. magasabb és hosszú derekú nőkőn kevésbé látszik a terhes pocak. Ha valakinek olyan a belső anatómiája, hogy elbújik a medencéjében a baba, akkor szintén kicsi hasa lesz. Nekem az első terhességgel tényleg mini hasam volt. 40 hetesen 94 cm pocakkörfogattal mentem be szülni. Nem lett óriási gyerek, 3030 grammm. De sokan még ezen is hüledeztek, mert a szülés előtti héten fel tudtam még öltözni úgy, hogy nem látszottam terhesnek.
2018. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
158 centis vagyok, mégsem lett nagy hasam se az elsővel, se az ikrekkel. Az ikrekkel volt kb. akkora, mit egy átlagos egybabásnak. Én is hallgattam a sok okosságot, de a második terhességre már nem érdekelt. :D Szóval igen, van olyan, hogy nem ugrik meg a hasnövekedés a végére sem. Semmi jelentősége, kizárólag a magzat mérete és fejlődése számít.
2018. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!