Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól nem ajánlott kádvízbe...

Mikortól nem ajánlott kádvízben fürdeni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
4 hétben vagyok, azt olvastam nem ajánlott.
2007. dec. 4. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 14. hetes vagyok és mióta tudom, hogy terhes vagyok én sem mertem kádban fürdeni, csak zuhanyozni! Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet..:), csak én is félek, h árthat....

Gratula a babóhoz!

2007. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Mindenhol az olvasom, hogy nem szabad, és a védőnőm is azt mondta, rákérdeztem.

Azért, mert a meleg méhösszehúzódást okoz, ami vetéléshez vezet. CSdak zuhanyozni, azt is max 32 fokos vízben.

Nekem is nagyon hiányzik a forró fürdő, van hogy 52 fokos vízben fürödtem.)

2007. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem amikor megtudod, hogy terhes vagy, már onnantól kezdve próbálj inkább zuhanyozni!
2007. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én is az első 3-4 hónapban csak zuhanyoztam, aztán arra gondoltam, hogy mennyire mondják, hogy uszodába járnak terhesen.Na az aztán egy fertő telep!!Teszem fel a kérdést a saját fürdőkádamban, amit én takarítok mennyi baci és kórokozó lehet?Biztos van, de az az enyém és a páromé!Úgyhogy én 4 hónap után szépen visszaszoktam a kádfürdéshez, pesze nem forró vízben!Most 38 hetes vagyok és nagyon szépen kivagyok tágulva, de most is befekszek egy jó kád vízbe, mert nagyon jölesik!Hála égnek nekem semmi problémát nem okozott.De ez az én tapasztalatom.

2007. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én végig kádban fürödtem, és a most 5 hetes kisfiam egészséges, mint a makk. Nem lesz tőle semmi baja, nem kell félni.
2007. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mindenki úgy csinálja a végén, ahogy akarja, de meg kell ismernie a lehetséges következményeket. A fürdővíz tele van mindenféle jó- és rosszindulatú baktériummal, még akkor is, ha a tiéd és a párodé, ami mondjuk bejutva a hüvelybe vagy az esetleg nyitva levő méhszájon át csúnya dolgokat csinálhat a felpuhult szöveteken. A forró víz alhasi vérbőséget, hirtelen megemelkedő vérnyomást okozhat, ami nagyon káros lehet a magzatra. Nem riogatásképp írtam le, nem lehet burokban élni, csak általában az orvosok nem véletlenül mondják el ezeket, láttak már néhány esetet... Én sem vagyok parázós típus, de inkább zuhanyoztam, én így éreztem magunkat biztonságban. Jó babavárást!
2007. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is megér ennyit az egészségetek, a zuhanyzás amúgy is sokkal egészségesebb, jobb a bőrnek. Ha mindenképpen ragaszkodsz a kádhoz, akkor minden fürdés előtt töröld ki a kádat jó alaposan a bacik miatt, illetve nem szabad forró vízben fürödnöd, mert egy korai terhességnél még vetéléshez is vezethez. Én egyébként imádok forró vízben lubickolni, de a baba miatt én is le fogok mondani erről az élvezetről. Gratulálok a picihez, vigyázz magatokra!
2007. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 hetes terhes vagyok,végig fürödtem és fürdök is!Nemvolt semmi gondom belöle,mindössze arra figyeltem hogy ne a megszokott forro vizben legyek!Szerintem ezt neked kell eldöntened!Sok sikert!
2007. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én 30 hetes terhes vagyok, és kádvízben fürdök mert elég fázós vagyok. Nem volt semmi fertőzésem tőle.Azért arra figyelek, hogy ne forró víz legyen /ált.40 fokos a víz/ További jó babavárást!
2007. dec. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak forró vizben nem szabad fürdeni, az össze húzza a méhet és könnyen elvetélhetsz! Az úszás kifejezetten ajánlott kismamáknál, persze ha kultúrált strand van a közeledben!:)
2007. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!