Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit kell mozognia terhessé...

Mennyit kell mozognia terhesség végén a babának?

Figyelt kérdés
Fekszem a kádban 38 hetesen, és most jutott eszembe,hogy ma egyszer sem éreztem mozogni. 1hete alig érzem,de az nst,uh nem mutatott gondot,bár ilyen még nem is volt. Nem érzem őt,a tünetek /derékfájás,haskeményedés,ilyesmi/ mind elmúltak,mintha nem is lennék terhes. Lehet,hogy csak az óriás pocak miatt nem érzem?
2018. dec. 22. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki vmit, ami mozgásra bírja. Feküdj a hàtadra, oldalra, félig hasra, egyél csokit, igyàl kólát.

Nekem mozgott a vègèn is sokat.

2018. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is nagyon keveset mozgott a babam az utolso par hetben. Keves volt a helye szerintem. De minden rendben volt. Szerintem te se aggodj emiatt.

2018. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ez még huzamosabb ideig fennáll, én felhivnám a dokit vagy a kórházat, vagy becammognék, csak biztos ami tuti.
2018. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik az utolsó pár hétben alig mozgott. Voltam is nst-n emiatt, ott bezzeg egyből felkelt, otthon hiába ittam a kólát meg ettem a cukros vackokat, aludt tovább. :D a másik gyerekem (az első) nagyon aktív volt, az utolsó hetekben visszavett de így se volt okom sose aggódni, szóval már magzatként se egyformák.

Ha egyik napról a másikra nagyon megváltozott a mozgása nem árt elmenni nst-re, de nekem a kicsi frontos időben tréfált ilyesmivel de tudod, jobb 100x feleslegesen, mint 1x túl későn.

Az meg, hogy 38 hetesen nem érzed magad terhesnek tök jó, se a keményedés se a derékfájás nem kötelező eleme a terhességnek, illetve teljesen normális, hogy hol van hol nincs mint tünet. Nem jelent semmit.

2018. dec. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen megvaltozik a magzatmozgas az utolso hetekben, akkor menni kellene korhazba vizsgalatra minel hamarabb.

Nem kell, hogy lealljon, mar az is eleg, ha gyengul, ritkabb lesz.

Ilyenkor jobb megnezetni, hogy minden Ok-e.

En pl meg 38 hetes sem voltam, amikor gyengult es ritkult a magzatmozgas. Hiaba volt jo a lepeny, meg elotte az aramlas is, nem tudni mitol, de a baba szivmukodese sem volt 100%-os ott bent. A ctg-n mar aktiv volt, megsem lett tokeletes az eredmeny es meg is kellett inditani azonnal. Itt kint mar semmi baja.

2018. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!