Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Infralámpa jó vagy káros?

Infralámpa jó vagy káros?

Figyelt kérdés

Legalább 3 hete, de talán 4 szenvedek arcüreg gyulladással. Orvos írt fel antibiotikumot, beszedtem, de nem gyógyult meg teljesen tőle. Eleinte nem akartam infralámpázni, mert nem tudom gyulladásra mennyire jó, de a védőnőm ünnepek után mégis ajánlotta hogy lámpázzak... Ekkor már majdnem gyógyultnak éreztem magam, gondoltam így a végén még lámpázgatom, hátha még így utókezelésként jó.


Hát most mintha megint kezdene néha zöld lenni az orrváladék, bár nem mindig, de néha, emellett megint érzem a orrom-homlokon környékén a fájdalmat. (Mondjuk ez ma attól is lehet, hogy sokat sírtam reggel, de nem tudom.) Lehet hogy rosszat tettem a lámpázással? :/


(ÉS tudom, menjek vissza az orvoshoz, de félek hogy csak megint antibiotikumot adna és úgy félek szedni a baba mellett :( Persze ha még egy hétig nem javul visszamegyek.)


2019. jan. 3. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Mennyi idős terhes vagy?


Nekem az egyik terhesegemnel olyan 30 valahány hetesen volt arcüreggyulladásom. Infra lampaztam. Elmenntem orvoshoz és mondta használják orrsprayt napi 2-3 x. És akkor is kellett használnom mikor kaptam levegőt. Egy kis megfazasbol alakult ki amire azt a homeopatias osscilococusumi micsodát szedtem. Pár napig jó volt aztán vissza estem rosszabb lett fajt a fejem lázas lettem arcom fajt.... Na akkor kezdtem a lámpát és irány a doki!

Nehezen de rendbe jöttem. Amúgy meg azután is egy darabig mikor beteg lettem sokszor ment ra az arcomra! Akkor sterimar tengervízes orrspray és nasivin sanft ot használtam.

2019. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

21 hetes vagyok.


Köszi a választ! Ezek szerint a lámpázás jó lehet... Az én orvosom nagyon orrspray ellenes. De megkérdezem majd.

2019. jan. 3. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Az infra fény hőt termel, így vérbőséget okoz. Ez az (al)hason lehet probléma, de mivel nem azt akarod infrázni, így arcra nyugodtan használhatod.
2019. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!