Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folsav mellé más vitamin?

Folsav mellé más vitamin?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap voltam a nőgyógyásznál. 5 hetes terhes vagyok, és csak a folsavat kell szednem. Nekem fura. Tényleg elég a folsav? Vagy szedjek még mellé más vitamint is?

Köszönöm szépen a válaszokat.


2019. jan. 10. 05:47
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Magnéziumot mindenképp! :)
2019. jan. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
A folsav könnyebben felszívódik a C-vitamin mellett tehát azt is érdemes.
2019. jan. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én kedden leszek 7 hetes.Egyenlőre a folsavat szedem,meg a progeszteront.15 én megyek dokohoz és meg kérdezem tőle.
2019. jan. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
24-én kell megint mennem.
2019. jan. 10. 06:18
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Nalunk a D vitamint mondjak meg alapnak a folsav mellett. Mivel tel is van, igy artani amugy sem artana, ha nem lennel terhes.
2019. jan. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász nem fog mindent a szádba rágni, erre készülj fel! Készülj mindig előre kérdésekkel, ha pedig valami menet közben nem világos, kérdezz ott és akkor konkrétan. Maguktól jellemzően csak a legszükségesebbeket mondják el, de amúgy minden kérdésre készséggel válaszolnak, nekem ez a tapasztalatom három terhességgel a hátam mögött. Éltvezetési tanácsokat (pl. mozgás, táplálkozás, vény nélküli szerek használata) nem fog adni magától.


Én amúgy a teherbeesések előtt szedtem külön folsavat, a pozitív teszt után váltottam terhesvitaminra, plusz magnéziumra. Egyébként kiegyensúlyozott táplálkozás mellett elég a folsav is.

2019. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Folsav d,b,c vitamin, magnezium, vas. En ezeket szedem
2019. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Most még nagyon pici a magzat és nincs nagy igénye. Később, ahogy növekszik, az ásványi anyag és vitaminigénye is nő és a szervezeted őt fogja először kiszolgálni. Így ha nincs elég raktáron, akkor neked viszont hiánytüneteid jelenhetnek meg.

A folsavnak ilyenkor TELJESEN MÁS a szerepe. Nem azért szeded, mert a baba fejlődéséhez szükség lenne rá. Csakis azért szedetik a fogantatás előttől a 12. hétig emelt dózisban (napi 3-4,5 mg), mert így segít megelőzni egy korai szakaszban kialakuló gerincfejlődési rendellenességet. Ez az orvostudomány szerint egy gyakori rendellenesség, de tegyük hozzá, hogy ez 1000-ből 1-4 magzatot érint valójában. És felfedezték, hogy az emelt dózisú folsav lecsökkenti az esélyét, ezért szedetik. 12. hét után azért lehet elhagyni vagy csökkenteni, mert eddig bőven lezajlik a rizikós gerincfejlődési szakasz.

Ettől függetlenül érdemes még D-vitamint is szedni, de azt azért érdemes, mert nem várandósan is ajánlott ősztől tavaszig, vagy legújabb irányzatok szerint egész évben szedni a napi 2-3000 NE-t. D-vitaminnal meg érdemes C-vitamint szedni, mert az támogatja a felszívódását.

2019. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!