Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama 12 órázhat e?

Kismama 12 órázhat e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A jelenlegi munkahelyemen minden nap 12 órás műszakokban vagyunk. Heti 4 napot dolgozunk általában, változó felosztásban de sokszor van hogy 2 nap munkát egy szabadnap követ aztán megint 2 nap munka. Leülnünk nem szabad csak a szünetekben,ami 2 óránként 10 perc, egyedül az ebéd szünetünk 30 perces, használt ruha üzlet vagyunk így rettenet sok a por is. És sokszor van hogy 15 kilós zsákokat is kell pakolunk.Félő, hogy nem sokáig fogok bírni ilyen körülmények mellett dolgozni, viszont nem tudok korán betegállományba menni de a picinek se szeretném, hogy baja essen. Most vagyok 8 hetes, a napokban tervezek beszélni a főnökömmel a terhesség tényéről. Létezik olyan megoldás vajon, hogy 8 órában dolgozzak heti 5 napot vagy ezen a 12 órázáson nem lehet változtatni? Van erre valamilyen jogszabály? Köszönöm a válaszokat előre is

2019. jan. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Van jogszabály, gugli tudja. nem keresem, neked ugyanannyi.

Emlékeim szerint 12 órázhat a kismama, ha akar, de nem kötelezhető rá.


a 15 kilós zsák mondjuk kb annyi, mintha lenne otthon egy bölcsised, akit emelgetni kell. Szóval ez nem indok... mert ha az, akkor azt a 8 órában sem tudod csinálni.

2019. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jogszabály csak arra van, hogy nem lehet túlóráztatni és éjszakás műszakba beosztani a kismamát. A többi a munkáltatón múlik, hogy ő engedi e.
2019. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nah hát ez az, 5-6-7 hónapos pocakkal hogy fogom át dobálni őket A-ból B-be sok ismerősöm ilyenkor már pár órát sem bírt sétálni, nem hogy 12 órán keresztül talpon lenni, nyilván genetika kérdése is, ki hogy reagál tudom. És félre értés ne essék nem a munkát akarom kikerülni, hanem biztonságosabb munkavégzést szeretnék amennyiben megoldható, most még bírom, de idővel ki tudja
2019. jan. 10. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor így állj a munkáltatóhoz.


Én 37. hétig dolgoztam pultosként. Egyedül a műszakomban. 14 óráztam. De nagyon szerettem.

A sörös hordót odakészítette a kollégám, amikor kevés volt benne, így csak cserélnem kellett a fejet, ha kifogyott. Így nem emeltem. Mást meg megoldottam apránként.


De én az elején mondtam is, hogy nem tervezek táppénzre menni, szeretnék maradni, amíg bírom.

Végül tökéletesen egészséges terhességgel, minden probléma nélkül dolgoztam végig. Partner volt benne a munkáltatóm is.

Bár én sokat ülhettem.


Próbálj úgy elé állni, hogy ez van, szeretnél minél tovább dolgozni, csak találjatok valami megoldást, ami mindenkinek jó.

Ha nem kompromisszumkész, akkor még mindig mehetsz táppénzre (bár anyagilag kicsit rosszabbul jársz táppénz alatt).

2019. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én fröccsüzem mellett dolgoztam 3műszakban, sokszor kellett raklapokat pakolni, békázni, forrasztani nehezeket emelni...persze a munkatársaim közül tudták páran, mindig segitettek ha tudtak,de a főnökségnek nem mertem elmondani, hogy terhes vagyok,mindenképp megakartam várni vele a 12 hetet,hiába vagyok ott 5éve akkor is labilis az egész gyár, nem szerettem volna hoppon maradni...sajnos az első babámat elvesztettem, nem mondom hogy a munkahely miatt de azt sem hogy nem...amikor újra terhes lettem a 6 hetes első ultrahang vizsgálat után egyből ráirta a papiromra,hogy telen javasolt a munkahelyi körülményeim miatt és rámbizta,hogy élek-e vele. Természetesen maradtam itthon,nem kockáztattam és bánom hogy az elsőnél nem igy csináltam.nem irodai munkás vagy velem együtt te sem,és még leülni egy korty vizet sem tudsz inni,ha jönnek a rosszulétek...most 22 hetes terhes vagyok és minden rendben van!
2019. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
6 évig pultos-felszolgálóztam én is. Azt sokkal jobban bírtam mint ezt a munkát.
2019. jan. 10. 11:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék. Most mértünk le egy zsákot. 31 kg, hozzávetőlegesen mind ennyi
2019. jan. 10. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!