Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet wellness...

Terhesség alatt lehet wellnessezni, fürödni? GynoPatch tapaszról valakinek van infója?

Figyelt kérdés
még 3hónappal ezelőtt befizettünk egy 3napos wellness hétvégét,ami most lesz hétvégén,aztán most nemrég kiderült ugye hogy babát várok,7.hétben vagyok.Azt tudom hogy szaunázni,forró vízbe,gyógyvízbe tilos menni,de ezek "sima" vizek.Ezekbe vajon bemehetek?Természetesen nem órákig áztatnám magam,csak 1nap legalább 2x1órát lennék benne maximum.Rendeltem a netről ilyen "uszodai tapaszt",nem tudom esetleg valaki hallott e erről,vagy használta e?GynoPatch a neve,elvileg nem engedi át a vizet,véd a fertőzésektől...stb.Ezzel szerintetek bemehetek?Vagy inkább hanyagoljam,és max as lábamat lógassam bele...
2019. jan. 10. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
A természetes vizeket ajánlják terhesen. Bármi fertőzést összeszedhetsz, az meg teljesen mindegy hogy 1 mp - ig vagy a vízben vagy két órahosszát. Nem kockáztatnám , de te tudod.
2019. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Én is igy jártam, be volt fizetve a wellness, el is mentünk, de nem fürödtem, nem kockáztattam. A nögyógyászom se engedte, tapasszal se. Ezek a meleg wellness vizek a legfertőzőbbek. Nekem fontosabb volt a baba, mint a fürdés. Cserébe viszont jókat ettem, nem fogtam vissza magam cseppet se :)
2019. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A Gynopatch teljesen, és vízhatlanul lezárja a hüvely,- és húgycső nyílást. Lehetetlen, hogy bejusson víz, és vele együtt kórokozó. Pont erre fejlesztették ki. Tehát azzal biztonságos a medencék használata.

A víz hőfoka azonban fontos: a túl meleg víz alhasi vérbőséget okoz, így az, veszélyezteti a terhességet. Ugyanez igaz a szaunára, pezsgőfürdőre, gőzkabinra.

A túl hideg víz pedig a görcskészséget fokozza.

De tapasszal, egy langyos, max. testhőmérsékletű vízbe nyugodtan belemehetsz.

2019. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.Nem tudom mit csináljak...:/ lehet nem kockáztatok inkább.Holnap veszem át ezt a tapaszt,lehet otthon kipróbálok egyet a kádba,tényleg nem enged e át egy csepp vizet sem.
2019. jan. 10. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pont így voltunk, én 8 hetes voltam. Dokim ajánlotta a tapaszt, azt mondta, csak jó tapasztalata van vele. Napi 2x1 órát fürödtem kb, délelőtt-délután. Semmi, de semmi baj nem lett. Én is kipróbáltam előtte a kádban XD Tényleg nem jut be semmi víz.

Maximum langyos vízbe lehet amúgy menni vagy ami egy kicsit hűvösebb, de semmiképp nem hideg. A határozottan meleg medencéket sajnos el kell felejteni. Így minimális lemondásokkal, de nagyon jól éreztük magunkat! Mivel nem ért a kritikus helyeken víz, így nem volt igazán kockázat, a vízhőre meg oda kell figyelni.

2019. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom engedte a wellnesst, fürdés utánra vagilact (vagy valami hasonló nevű) kupot ajanlott.


Szaunát is engedte, amíg jól esik, bár a szaunában benne van, hogy én Finnországban nőttem fel, otthon is van szaunank és tudta, hogy heti 1-2 alkalommal használjuk. Finnek is szaunáznak terhesen. Szóval ezt csak arra írom, hogy hozza volt szokva a szervezetem a mindennapok része volt.

2019. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

hmm kistesót várjuk... 28 hetes vagyok én tűzforró vízben fürdök! Elsőnél se lett baj, és jelenleg sincs

tapasz szerintem jó ötlet, jó pihenést!

2019. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek 🙂

Kicsit megnyugtató hogy más is használta ezt a tapaszt.Biztos hogy kipróbálom itthon,ha tényleg nem megy at rajta,mellette víz,akkor mondhatni lehetetlen elkapni bármit is ott a vízbe.igaz elég drága,5db van benne,1et elhasználok próbaképp itthon,marad 4,végülis az elég 2napra pont.

2019. jan. 10. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!