Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen idős terhesnek kell...

Milyen idős terhesnek kell lennie ahhoz, hogy könnyített munkát kapjon?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes. Viszont az voltam. Stresszes, hideg helyen dolgozom, sokat kell emelném. Nem szerettem volna elmenni táppénzre, de ahogy hidegebb lett az időjárás egyből nagyon csúnyán felfáztam. Sajnos a baba ez miatt ment el. Azóta megint felfáztam...

Továbbra is szeretnénk babát. Beadtam egy kérelmet a munkahelyemen, hogy szeretnék egy másik beosztást kérni, ami jobban hozzájárul a magzat védelméhez. Viszont azt mondták hogy csak 90 valahány nap elteltével lehet valakit áthelyezni. Én ezt sehol nem látom leirva. Utána olvasgattam, de nem találtam. Tudnátok segíteni?



#terhesség #könnyített munka
2019. jan. 8. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hólyaggyulladásnak (közismert nevén "felfázás") a tévhittel ellentétben nincs köze a hőmérséklethez. Ez egy bakteriális fertőzés, amit bármi okozhat, pl. a munkahelyi vécé higiénés körülményei, a műszálas alsónemű, stb. Sajnálom, hogy elment a babád, de az immunrendszeredet kellene helyreállítani, anélkül akármilyen beosztásban vagy, megint elkaphatod.
2019. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piroska és a farkas ***** válasza:
47%
Szerintem a babàra készülésnél max a munkàltató jóindulatában lehet bízni, viszont ha màr van kimutatott élő terhesség, akkor szerintem kötelesek az àllapotodnak megfelelő munkakört biztosítani . Szép is lenne a 90 nap, mikor pont az a legveszélyeztetettebb időszak...
2019. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hányadik hét az amikor már elő terhességről beszélünk?
2019. jan. 8. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha megjelenik a szívhang. Ez 6-7 hetes terhesen történik.
2019. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miest van szívcső pulzálás. (6.-8.hét).
2019. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a segítséget!

Sokkal elővigyázatosabb leszek most, talán addig megpróbálok táppénzen lenni, amíg biztosra tudom hogy terhes vagyok. Aztán remélem sikerül

2019. jan. 9. 05:22
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem volt két vetélésem,kiírt a körzeti megfázással,mert ő ugye csak azzal tud.Kedden megyek nőgyógyászhoz,ott eldöl h.mrhetek e dolgozni.Az én melóhelyem is hideg és egész nap állok.Én tudtam ha összejön a bsba táppénzre fogok menni,mert fontosabb mint a munkahely.Neked is ezt kellett volna tenned!
2019. jan. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem volt fontosabb a munkám. Voltam vele táppénzen, kB 5 hetesen, csak már későn.

Kicsit bűntudatot okoztak bennem azok a mártír kismamak, akik gyakorlatilag a meló helyről mentek szülni, azt mondták hogy lusta vagyok, csaló vagyok, mert a stressz és a hideg nem indok a táppénzre...

Én szeretnék dolgozni, de nem ott ahol most vagyok. Lehet a hónap végén fel is mondok. Már az sem érdekelne ha terhesség alatt nem lenne munkám. Szerencsére még tudjuk oldani a fizetésem nélkül.


Neked kedves utolsó hozzá szóló pedig jó egészséget kívánok és remélem most minden rendben lesz! <3

2019. jan. 9. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Ne foglalkozz senkivel!Rám is ferde szemmel néztek,de nem érdekel,a baba fontosabb! 😊Reméljuk hamar összejon.Sok sikert neked és köszönöm szépen! :)
2019. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!