Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kockázatelemzeses vervetelne...

A kockázatelemzeses vervetelnel 1:626 az rossz eredmény? Az van írva a megjegyzéshez hogy.

Figyelt kérdés
... Az emelkedett számított kockázat miatt genetikai tanácsadás javasolt.
2019. jan. 10. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen vérvétel és hogy hány éves vagy. Illetve mire ennyi az arány? Down?
2019. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen a 21es kromoszóma, tehát down, 24 éves vagyok.
2019. jan. 10. 17:06
 3/13 A kérdező kommentje:
Dokihoz csak 3 hét múlva kell menni
2019. jan. 10. 17:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban 1:1500-hoz az általános kockázat.

Amúgy azt jelenti, hogy 626 ugyanilyen eredménnyel rendelkező nő közül 1-nek beteg a babája.

Genetikai uh volt, mennyi a tarkóredő, orrcsont látható?

2019. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A korodhoz kepest nem valami fenyes az eredmeny, valoszinuleg valamelyik verteszt huzta le, ha a tarkoredo jo lett. Kerdes, hogy melyik.

Ezert erdemes elmenni genetikai tanacsadasra, mert ott megnezik, hogy miert lett ennyi es megmondjak, hogy javasolnak-e tovabbi vizsgalatot, vagy sem.

Nem rossz eredmeny egyebkent, csak jobb kideruteni, hogy miert ennyi.

2019. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Orrcsont rendben, NT:1,3MM
2019. jan. 10. 18:42
 7/13 anonim ***** válasza:

A vereredmenyt megkaptad?

Mennyi a szabad beta hcg es a papp A? Valamelyiknel lesz valami szerintem, ami “lehuzta” az eredmenyt (a korodhoz kepest).

Ez a tarkoredo teljesen jo.

2019. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Papp-a korrigált Mom: 0,19, 0,4-tol jó elvileg, mindenhol azt írják hogy a magasabb eltérés down korra utalhat, de nekem alacsonyabb...
2019. jan. 10. 20:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor ott rosszul irtak.

Alacsony papp-a szinttel jarhat egyutt down-os terhesseg.

De nem minden alacsony papp-a jelent down-t, messzirol sem. Csak a kockazatot noveli, valoszinuleg emiatt lett a kombinalt eredmenyed ilyen.

De minden mas szuper, igy ne aggodj.

Alacsony papp-a szintet amugy nem tudjak, hogy mi okozza. Osszefuggesbe hoztak mar pre-eklampsziaval, koraszulessel, alacsonyabb sulyu magzattal, mert ilyen esetekben gyakrabban fordul elo, hogy alacsonabb volt a papp-a szint.

De szinten nem jelent egyertelmu problemat, mert sok problemamentes terhessegnel is van alacsony papp a szint, csak a kockazatot noveli.

Ilyenkor elofordul, hogy egy fokkal jobban figyelnek, van extra ultrahang, stb.

De ez is inkabb kezeloorvostol fugg.


Mindenkepp menj el a genetikushoz, ott biztosan megnyugtatnak. Szerintem (igy az alapjan, amivel eddig talalkoztam) jok az eredmenyeid.

2019. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtatast, a saját megnyugtatasunkra holnap megyünk prenatestre
2019. jan. 10. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!