Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhesvitamint válasszam?

Melyik terhesvitamint válasszam?

Figyelt kérdés

Most tervezünk babát. 31 éves vagyok, 55 kiló vagyok, pici felesleggel, amit inkább leadnék majd egyszer, eddig multivitamint szedtem, de sajnos gyakran nem vettem be. Az előző babáknál csak a terhesség alatt szedtem az Elevitet, de hányingerem volt tőle, alig bírtam szedni, mert a gyógyszer bevonata undorít. A multivitamint is ezért hanyagoltam.


Melyiket szedjem a sok közül? Plusz folsavat esetleg? Mennyit?


2019. jan. 13. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Én terhesség előtt nem szednék,mert semmi értelme.Ha nem esel teherbe 2 évig akkor 2 évig eszed ezeket a drága vitaminokat?!Elég ha terhes leszel.
2019. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De melyiket?
2019. jan. 13. 19:41
 3/17 Böbe1990 ***** válasza:
Szia.Én a gravidát szedem+az első 3hónapban folsavat is szedtem.
2019. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hipp natalban nincs sok, en azt szedtem, nem voltam rosszul tole. A Femibiont es a Trimesztert is dicserik. Direkt ugy kerestem vitamint, hogy ne legyen tole hanyingerem, igy talaltam ra a Hipp Natalra, es a Femibionra sem panaszkodtak masok, mig az Elevitre es a Gravidara igen.
2019. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Enis hipp natalt szedtem. Nem volt tole sose hanyingerem se egyeb panaszom. Nalunk ez valt be.
2019. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én előtte is és terhesség alatt is Jutavitet szedtem. Szerintem szuper áron van és az összetétele is kiváló
2019. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én Femibiont szedtem az első terhességemnél, nem volt tőle hányingerem. Most kezdtük a tesó projektet és már elkezdtem szedni ismét.
2019. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Ez miért 0%amit írtam.Nekem doki szó szerint így mondta.És milyen igaza volt.2 évig nem estem teherbe.Ez mind a gyógyszergyáraknak kedvez ez a sok begyebesedett agyu....jaaaaj már terhesség előtt 3 hónnappal szedni kell.És könyörgöm honnan tudod hogy mikor fogsz teherbe esni?Vicc az egész
2019. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5eve voltam először kismama. Akkor jött be a trimeszter nevű vitamin. Messze több vitamint tartalmazott mint az elevit, azt választottam. Most hogy újra kismama lettem, csináltam megint egy kis összehasonlítást, és a GAL babavaró vitaminra esett a választásom. Szedek plusz folsavat is(6hetes vagyok) doki azt mondta döntésem el én h szedek e vitamint.
2019. jan. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Érdemes átnézni melyiknek mennyi egyáltalán a vitamin tartalma, és érdemes azt megnézni, melyik vitamimból mennyi a napi ajánlott bevitel kismamáknak!


Mert az én (első) orvosom azonnal a femibiont írta...természetesen ez támogatott, ő jár jól vele. Viszont 6-8 ezer Ft a havi adag.


Aztán jött a védőnőm, a háziorvos, és az új nőgyógyászom..akik finoman felvilágosítottak.


Folsav, Magnézium, Vas, D3, kálcium, C vitamin. Ezek az alapvetők..viszont a kötelező vérvételek lesznek mérvadók.

Nekem hálistennek végig jóvolt minden, így csak a folsav,magnézium,és a d vitamin amit szedtem végig.


Mostvagyok 36 hetes.


Szerintem nemkell túlaggódni a vitamin kérdést, mert nem az fogja a terhességet meghatározni. :)

2019. jan. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!