Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tetszik nektek az Elza név?

Tetszik nektek az Elza név?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta ez a kedvenc lánynevem. Vállalható szerintetek?

Sokan asszociálnak az oroszlánra, nekem a film és a könyv is kimaradt az életemből, így nem tudom ehhez kötni. Illetve azt sem szeretném, ha mindenkinek a Jégvarázs mese főszereplője jutna eszébe és esetleg cikizzék majd emiatt. Ja, és a kedvencem az, hogy tehénnév meg kutyanév - vidéken, kis faluban élünk, körülöttünk épp felvirágzik a háztáji tartása, mégsem találkoztam egyetlen ilyen nevű háziállattal sem.

Tudom, hogy a mi választásunk lesz végül, de érdekelne, mit gondol róla a nagyközönség, mi a párommal elfogultak vagyunk.


2019. jan. 15. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Szép név és csak a beszűkült gondolkodású emberek fogják megszólni, velük nem kell foglalkozni. Ha neked ez tetszik akkor ne törődj mások véleményével!
2019. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nyilván rokon az Elizával, Lizával, de akkor ilyen alapon a Bözsivel is.

2019. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Szóval,ha valakinek nem tetszik az Elza név,akkor beszűkült gondolkodású?Érdekes felfogásod van.

Én azt mondom,hogy ezerszer inkább Elza legyen,mint Anna,Hanna,Zoé,stb.

Annak ellenére mondom ezt,hogy számomra öregasszonyos hangzású,mint mondjuk a Sára vagy a Lenke.

2019. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név. Én nem asszociálok az oroszlánra,kutyára és még tehénre sem. A filmről azt gondolom,hogy mire a kislány közösségbe fog járni,addigra le fog csengeni.
2019. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is eszembe jut az oroszlán, de én olvastam a könyvet, láttam a filmet, és szeretem is. Az oroszlánokat is szeretem.

És igen, a Jégvarázs is eszembe jut róla, de azt is szeretem, meg a karaktert is szeretem.

Tehenet, kutyát így kapásból én sem ismerek Elza nevűt, de ha lenne is ilyen, az sem számítana. Minden létező női és férfi nevet adnak néha háziállatoknak, nincs ebben semmi különös. A szomszédom egyik cicája pl. Fanni.

Szerintem szép név az Elza, és különleges. A sok Kíra, Míra, Maja, Zoé, Zara, Zora, Hanna, Lara, Lora és egyéb mostanában túlságosan divatos tucatnév után kifejezetten tetszik.

2019. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!