Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belevágnátok a 2. gyerkőc...

Belevágnátok a 2. gyerkőc "projektbe" 39 évesen? Az első baba most lesz 1 éves. Én decemberben leszek 39. Apuka 40.

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kistesót, de félek is...

#terhesség #40 felett baba
2019. jan. 17. 13:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Természetes hogy valamennyire félsz, de azt írod hogy szeretnétek. Ne várjatok. Ha most nem vágtok bele, később az lesz hogy "mi lett volna ha". Konzultálj az orvosoddal, beszéld meg vele az aggodalmaid és ha szerinte nincs eü. okod, ne várjatok.
2019. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Természetesen nem várom, hogy mások döntsenek helyettünk, de néha jó véleményt hallani olyanoktól is, akik nem családtagok, barátok. Leginkább a pro és kontra érvek érdekeltek. Csak hogy egy kicsit pontosítsak, miért hezitálok: Sajnos az első babánkat nem azért szültem későn, mert így terveztem. Fiatalon nagy családot, 3-4 gyereket szerettem volna. Az első férjemmel (sajnos őt elvesztettem) nem jött össze a baba. Utána sokáig nem volt kapcsolatom. Mire megtaláltam újra a szerelmet, boldogságot, kialakítottuk a közös életünket mind anyagilag mind egyéb téren, sajnos elszaladtak az évek... Nagyon szerettünk volna közös gyereket, a férjem nagy babaimádó. A kisfiunk mellett most is maximális segítség. Nemcsak fizikailag, érzelmileg is támogat. Ezen a téren nincs gond. Öregnek sem érzem magam! A férjem is sportol még, én is igyekszem nem elhanyagolni magam. Amitől félek: Az első közös babánk szinte azonnal megfogant, alighogy próbálkozni kezdtünk. A 12. heti ultrahangon azonban kiderült, súlyos beteg. Megműtöttek. Nagyon nehezen tettem túl magam rajta. Fél év múlva újra próbálkoztunk, őt még a 12. hét előtt elvesztettem. Újabb műtét... Összetörtem. Genetikushoz mentünk, ahol azt mondták semmi baj velünk, ez sajnos előfordul. 4 hónap múlva megfogant a kisfiam. A terhesség problémamentes volt, bár végül császárral jött világra harántfekvés miatt. Szóval attól félek, ezek újra megtörténhetnek. Nem tudom hogy bírnám ki, ha kiderülne, hogy beteg a pici, vagy elvetélnék. A Down kór és egyéb betegségek esélye is sokkal magasabb. Szóval ettől félek...
2019. jan. 17. 21:33
 23/37 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi egészségügyi problémát nem találtak akkor sem. A terhesség alatt sem.
2019. jan. 17. 21:36
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Értem az érveidet. De végső soron azt tedd mérlegre, hogy a dolgok amiket átéltél megérték-e, hogy most van egy egészséges kisfiad és esetlegesen keresztül mennél-e ezeken még egyszer egy másik kis élet kedvéért.
2019. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék nagy családot. Én ha úgy jön ki a lépés 40 évesen még simán!:)

Főleg így, hogy a férjed egy korú veled.

Ha a férjem 10 évvel idősebb lenne elgondolkoznék rajta!

Még fiatalok vagytok! Hajrá hajrá!!!:)

Én mindenkeppen, de tényleg! Mert később szerintem bánnátok hogy nem próbáltátok meg:)))

2019. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Indulj ki abból, hogy fatális véletlenek történtek az első két terhességednél, és egyébként semmi bajod neked sem és a férjenek sem.

Egyébként nagymamám 40 évesen szülte utolsó (negyedik) gyermekét. 1962-ben! És semmi komplikáció nem volt. Pedig képzelheted, hol volt az akkori orvosok technikai lehetősége a mostaniakéhoz képest!

2019. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lesz a picinek, ha lesz tesója, ha bírod és az egészségetek is megengedi, akkor simán. ☺️
2019. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
ebben a helyzetben igen, a te helyedben. De en pl nem szulnek mar 38 evesen se. Nekem a plafon 33, de ez en vagyok (van erre rengeteg okom, nem reszletezem). Te szultel 1 eve, a szervezeted gondolom rendben, vegig minden oke volt a terhesseged alatt, igy siman. Sok sikert :)
2019. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Elmegyek még előtte egy nőgyógyászati vizsgálatra, aztán belevágunk. Igazából rábízzuk magunkat a Jóistenre. Ha összejön és kapunk még egy egészséges babát, az csodálatos lesz. Ha nem sikerül, hát azt is elfogadjuk. Már így is szerencsés vagyok és boldog, mert éppen itt szunyókál mellettem a kisfiam! :)
2019. jan. 18. 12:29
 30/37 anonim ***** válasza:
be lehet vállalni 50 éves korig a másodikat
2019. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!