Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lidocain kenöcs használata...

Lidocain kenöcs használata terhesség elején?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok,Decemberben volt 1 kozmetikai sminktetoválásom amit 6-7 mulva szoktak ismételni.Az nekem holnap lenne,természetesen mikor az elsö tetoválás történt még meg sem fogant a babánk,őszintén megmondom tegnapelött voltam nögyogyásznál és mindent megkérdeztem csak ezt az eggyet nem.A festék amit használtak csak a felsö börétegbe kerül és nem szivodik fel, egyáltalán nem árt de viszont kel használni némi Lidocain kenöcsöt aminek nagyon kis menyisége jut a véráramba(fogorvos is használja)A kozmetikus mondta h nem fog ártani a babának,de mégis aggodok és talán igy inkább el sem megyek.Kellet közületek valakinek valamilyen formában Lidocaint használni?
2019. jan. 18. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem sok minden szívódik fel, de akár milyen tetoválásnál nagy a gyulladás veszélye. Sajnos a legnagyobb higénia és fertőtlenítés mellett is előfordulhat. Ez viszont káros lehet a magazatra. Én nem kockaztatnék.
2019. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia. Ne aggodj. Nekem is volt szepeszeti beavatkozasom ahol lidocain kremet hasznaltak. Nem lesz semmi baj, ez nem akkora mennyiseg

34hkm

2019. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen tilos tetováltatni. Épp eszű szakember el sem vállal ilyenkor. Nekem is van tetoválásom, az átütés időpontját le kellett mondanom mert közbe teherbe estem. A tetováló maga mondta, hogy szoptatás után vár vissza szeretettel.

Nem a lidocain kenőccsel van a gond, hanem a festékanyaggal, ami akármilyen mélyre is ütik, ad a szervezetedben egy idegentest reakciót, egy immunválaszt ami negatívan hathat a babára. Nem véletlen, hogy vért sem lehet ilyenkor adni.

2019. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugy döntöttem h nem megyek el mert nem kockáztatok,anyit jegyeznék meg h a smink tetoválás a legfelsö börétegbe kerül ugye pont ezért csak 2 évig van benne,amiröl szerintem te beszéltél az rendes tetoválás.
2019. jan. 18. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sminktetoválást sem lehet. Pont most néztem, ott, ahol majd én is akarok tetováltatni.
2019. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz! Valóban nem ajánlott a sminktetovlás sem. Sem terheség, sem szoptatás alatt!

Mikor a szememet tetováltattam, a kozmetikusnak ezek voltak az első kérdései. Még azt sem tudta h mit szeretnék tetováltatni, de már rákérdezett h nem vagyok e terhes ill nem szoptatok e.

2019. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mint írtam mindegy milyen mélyen ütik be, a tetoválásnál a festékanyag az alap probléma ami miatt nem lehet. Teljesen mindegy, hogy smink vagy rendes tetoválásról beszélünk.
2019. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!