Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Faj a mandulam mit tehetnek?

Faj a mandulam mit tehetnek?

Figyelt kérdés
2 napja faj a torkom es bal oldalon elegge faj a mandulam. Mezes teat iszok folyamatosan de erzem hogy egyre csak faj es el fog menni a hangom is. 23 hetes vagyok, mit lehetne meg tenni szerintetek?

2019. jan. 19. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is most volt 17 hetes vagyok és mindenképp antibiotikum kell rá penicillin hatású. Mivel ez egy felsőlégúti streptococcus baktérium kikről kezelni. Háziorvos írta fel nekem is nőgyógyászom javaslatára.
2019. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor mindenkepp elmegyek a dokihoz, bar amugy is terveztem de akkor mihamarabb. Remelem ir fel valamit es nem lesz baj, koszonom :)
2019. jan. 19. 06:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is antibiotikumot írtak fel. Egyébként ha már kapar a torkom, hogy megelőzzem a bajt, Tantum Verdét szopogattam(terhesen is lehet)
2019. jan. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. valaszolo vagyok. Már ne haragudj de a tanúk verdet nm ajánlják terhesen orvos is meg mondta. Most néztem meg a betegtájékoztatót azt írjak terhesek ne alkalmazzak.
2019. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy a tantum verdét inkább ne. Nekem a háziorvosom az öblögetős torokfertőtlenítőket ajánlotta, meg irattam fel algopyrint. Szintén,ha már kicsit érzem,hogy lesz valami, öblögetek. Ha gyulladást is érzek az algopyrin leviszi másnapra. Nem vagyok gyógyszerpárti túlságosan, de talán még jobb választás,mint az antibiotikum. Nem tudom,ti hogy vagytok vele, de nekem nem terhesen is teljesen le szokta tarolni az antibiotikum a szervezetemet bármelyik probiotikum ellenére is. Terhesség előtt ritkán voltam beteg,de mindig kerülöm az antibiotikumot,mert nehezebben találok utána magamra.
2019. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van lázad? Mert akkor mindenképp először nőgyógyászhoz menj ügyeletre, mert ő tudja, mit írhat fel. Legalábbis amikor én terhes voltam és belázasodtam, oda mentem, sőt oda irányítottak. Nem küldtek el, hogy mit keresek ott. Nem tudom, azóta mennyit változott a helyzet, de betegként (ugyanígy mandulagyulladás, megfázás, láz) ott vizsgáltak meg, kaptam receptet.
2019. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a segitseget, voltam haziorvoshoz es irt fel gyogyszert, o is javasolta ha belazasodnek akkor menjek be inkabb az ugyeletre es ott tobbe tudnak majd segiteni. Remelem hamar elmulik es nem lesz baj, lazam nincs szerencsere
2019. jan. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!