Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jó ha van apasági...

Miért jó ha van apasági nyilatkozat azon kívül, hogy akkor az apuka vezetéknevét kapja a baba?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom,szerintem szarul néz ki az anyakönyvi kivonat úgy hogy az apa nevéhez "ismeretlen" van írva
2019. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ìgy papíron is van apja a gyereknek?
2019. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem kell az apa nevét kapnia, ahogy házasságnál sem kell, hogy az apja nevét kapja a gyerek. Csak közösen meg kell egyezni a vezetéknévben, amit utána a többi gyerek is kapni fog. Tehát nem lehet, hogy 1. gyerek apuka vezetéknevét kapja, 2. gyerek anyuka vezetéknevét kapja, persze ez csak abban az esetben igaz, ha ugyanazok a szülők és tesznek apaságit.


A kérdésre válaszolva.

Apuka elismeri, hogy övé a gyermek, tehát törvényileg az apja. Nem vonhatja vissza, ha netán szétmennek az anyukával, kötelessége fizetni a gyerektartást, joga van a gyerekkel kapcsolatot tartani.

2019. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert így kaphatsz apukától tartásdíjat...jól gondolom, hogy nem vagytok együtt?
2019. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, köszönjük szépen együtt vagyunk, az apasági nyilatkozaton meg már hónapok óta túlvagyunk.

Ha tudni akarod azért tettem fel a kérdést, mert ahogy elnéztem a legtöbb támogatáshoz nem elég az apasági nyilatkozat, házasnak kell lenni vagy hasonló.

2019. jan. 24. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert jogilag attól lesz apja a gyereknek.
2019. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen támogatáshoz kell? Nekünk is apasági van, mindent megkaptam a friss házasos kedvezményen kívül
2019. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Milyen támogatásra gondolsz? 3 gyerekünk van, nem vagyunk hatások se bejegyzett élettársak, apa kapja epp a legkisebb gyerek féléves korától a gyed extrát mert úgy többet kapunk, csokot is Simán...
2019. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Hatások házasok akart lenni.

És ez a gyereknek is jogot ad, ha ne adj isten később szétmentek, lesznek új gyerekei, a tiéd ugyanúgy örököl majd.

2019. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!