Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok egy újabb terhessé...

Vállalnátok egy újabb terhességet egy nagyon problémás után?

Figyelt kérdés
Tudom, minden terhesség más, de az én problémám olyan, ami biztosan problémát fog okozni minden terhességnél.
2019. jan. 28. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznosabb válaszok jönnének, ha nem rébuszokban beszélnél. Mi a konkrét probléma? Nagyon nem mindegy, hogy közvetlen életveszélyt, vagy kellemetlenséget okoz-e.
2019. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi épp most döntöttünk úgy, hogy lemondunk a 3. babáról, épp azért, mert most a második terhességnél bebizonyosodott, hogy nálam is visszatérő gondok vannak. Terhességi magasvérnyomás, kevés magzatvíz, méhen belüli retardáció mindkétszer. Szerencsém volt, mert mindezek ellenére mindkét gyerekem megúszta a koraszülöttséget, egészségesek, de nagyon picik lettek, lányom 2200 gramm, fiam 2670 (nála már odafigyelt a doki, az elsőnél nem figyeltek a jelekre, és csak szülésnél derült ki, hogy le van maradva 3-4 héttel). Valószínűleg valami autoimmun probléma van a dolog mögött, ezért nekem is előjönne újra. Hálistennek az eddigi két terhességem mindennek ellenére szerencsés kimenetelű volt, de nincs rá garancia, hogy ez harmadjára is így lenne, inkább nem játszunk addig jár a korsó a kútra játékot... lehetett volna oxigénhiány, méhen belüli elhalás is a vége. Arról nem is beszélve, hogy mekkora stressz így az utolsó másfél hónap, folyamatos para, hogy baj lesz, be kell feküdni, itthon hagyni a meglévőket, mi lesz a babával stb. Szóval nem, ez az a pont, amikor örülünk annak, amink van, és nem rizikózunk. A másodikat is csak azért vállaltam, mert volt remény, hogy nem ismétlődik a dolog, de mostanra már tudjuk, hogy de.
2019. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Méhfejlődési rendellenességem van/ volt (műtötték is); ami miatt a baba lenne veszélyben, én nem.
2019. jan. 28. 09:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Két babát veszítettünk el ez miatt középidőben, a kislányom szinte csodával határos módon lehet itt velünk.
2019. jan. 28. 09:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez miatt nem, örülnék annak az egynek, nem kockàztatnèk több vetélést
2019. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vállalnék.

Nagy a koraszülés esélye nálad. Így 2 érvem is van ellene:

1. Hónapokra kórházba kerülhetsz szülés előtt vagy ha koraszülött lesz a baba, akkor utána. Addig a meglévő gyerekkel ki lenne? Nagyon meg tudja viselni a gyerekeket, ha ennyi időre elszakadnak az anyukájuktól. Én 3 hónapot voltam kórházban. Kettőt szülés előtt, akkor minden nap órákra bejött hozzám a fiunk. Utána már csak pár naponta tudott bejönni hozzám max 1 órára. Az az egy hónap kínkeserves volt neki.

2. És ez a döntő érvem. Koraszülöttség nem játék. Szerencsére már jók az esélyeik a koraszülötteknek, de rengeteg baba még így is vagy meghal vagy élete végéig sérült lesz. Nálunk a picik 34 hétre jöttek, tehát nem extrém koraszülöttek, az egyikük mégis rettentő súlyos agykárosodást szenvedett, ennek a következményei rettenetesek.


A te helyedben nem kockáztatnék. Ha én lennék ilyen helyzetben, örülnék annak az egy egészséges gyerekemnek, aki már van, nem kísérteném a sorsot.

2019. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te magad is leírtad a választ: "a kislányom szinte csodával határos módon lehet itt velünk"


Örülj neki nagyon, éld meg vele az anyaság minden pillanatát! Felesleges kitenni magadat és a családodat egy esélyesen bekövetkező újabb tragédiának...

2019. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A te helyedben nem.

Nekem is voltak problemaim az elozo terhessegemnel, tobbszor voltam korhazban, de semmi olyan, ami veszelyeztetett volna minket.

Semmilyen eselyt nem adnek, hogy beteg babam legyen. Az egesz csalad elete tonkremegy szerintem egy komolyan beteg gyerek mellett.

2019. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!