Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogy is vannak a...

Most akkor hogy is vannak a terhességi hetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Röviden az infók:

Utolsó mensi : dec 15.

Peteérés: dec 29. és csak ezen a napon voltunk együtt! tehát tudom a fogantatás napját.

ciklusaim hossza 28-29 nap.

Első pozi teszt jan. 11

Nem várt napja ami nem is jött jan. 12.


Tegnap voltam dokinál.

szabályos petezsák, benne szikhólyag és 2 mm embrió szivhangot meg nem hallottunk.

A papiromra azt irta grav 4. és mondta is hogy ez egy 4 hetes terhesség, de mensitől számolva 6 hetes vagyok, tehát akkor ez a 4 hét ez a magzati kor ???


4 hetes terhesen még semmi nem látszik ezért gondolom hogy az embiró korára értette a 4 hetet. mert annak viszont megfelel a 2 mm, ahogy olvasgatok 2-4 mm között vannak ebben az időben a méreteik.


Nem értem miért nem 6 hetet irt rá.


Egyébként mondta hogy minden rendben, megfelelőek a méretek, csak zavar ez a 4 hét ... ebből fogja számolna szülés dátumát is ? vagy utolsó mensitől ? Első baba és nagyon izgatott voltam tehát én balga rá sem kérdeztem kaptam egy ultrahang képet és onnantól 20 méterrel a föld felett jártam ... :D:D:D:D


Tehát akkor hogy is van ez ?

Kontroll 2 hét mulva lesz csak, gondoltam addig itt a tapasztaltabbak segítenének nekem.


Előre is köszönöm ha válaszolsz !



2019. jan. 30. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Most még szerintem semmi jelentősége, most valóban a fogantatásról beszélhetett. Majd ha meglesz a kiskönyved, lesz szívhang (vagy pulzálás), akkor majd számol menstruáció alapján egy várható dátumot, beírja majd a kiskönyvbe, az lesz a hivatalos. Ezt nálunk is csak később tette meg, nem a terhesség megállapításánál, mert korai volt még, a terminust pedig nem akarja átirogatni. De ilyen részleteken ne aggódj :)
2019. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó mensi napjától kell számolni úgy hogy 5-6 hetes vagy most, nem tudom miért 4-et írt, de teljesen mindegy, mert 12. héten úgyis pontosítanak a magzat mérete alapján és akkor határozzák meg a szülés időpontját.
2019. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez fura. Nekem 3 terhességem során mindig a rendes dátumot írták (nem az embrió korát hanem a TERHESSÉG korát, naptár szerint, utolsó mensi szerint)

Ez alapján te tegnap 6+3 voltál. Nem tudom az a 4 hogy jön oda.

2019. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
plusz 6+3 nál nem kéne már szívhang legyen?? Biztos nem később készült a bébi?
2019. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ, ment a zöld pacsi !


Igen utolsó ezt nem értem én sem, hát direkt időpontot is úgy kértem hogy már betöltsem a 6 hetet, hogy ténylegesen látszódjon valami, most oké, hogy szivhang még nem volt... de minden más egyéb igen. szóval 4 hetes TERHESSÉG nyilván nem lehet, mert abban az esetben nincs 2 mm -es embrió szikhólyag meg petezsák, és ezek is rajta vannak a papiromon. Illetve hát tökéletesen kivehető az ultrahang képen.


Legközelebb rá fogok kérdezni mindenképp, csak azért most igy kicsit ez zavar. hiszen a 4 hét az pontosan a fogantatás ideje kb. tehát nem értem ! Lehet magzati méret alapján számolt! nem tudom,


Köszi csajok a válaszokat :) <3

2019. jan. 30. 10:49
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem , kizárólag 29-én , ugyanis decemberben 29-30-án voltunk együtt. a férjem az apukájánal volt dec elejétől egészen 27-ig én meg 31-én mentem az én szüleimet meglátogatni. és január 8-án jöttem haza. csak 29-én este tudtunk együtt lenni és a petérésem is akkor volt vagy másnap reggel, éreztem tüneteket.


Azt irta a szivhangra, hogy sejthető, de mondta, hogy ilyen korán még a napok is számitanak, lehet ha ma mennék, már lenne . Szóval mondta hogy ez még nem ad aggódásra okot, ne parázzak ezen . Remélem nem lesz gond !

2019. jan. 30. 10:55
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Értem akkor biztos nincs baj :)
2019. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, oltári régóta várunk erre ! <3 <3 <3


Bizakodom, CSAK POZITIVAN!!!

2019. jan. 30. 11:03
 9/24 khniki ***** válasza:
100%
Pont egyidős terhesek vagyunk :)) Nekem is 29 vagy 30 délelőtt volt ovulációm. Tegnap már volt szívhang, de való igaz, hogy pont az 5.hét végén/6. elején indul be a szívműködés, úgyhogy ne aggódj, a héten szépen beindul a ritmikus pulzálása. És hát orvosilag valóban 6 hetes múltál, az embrió kora lehet a 4 hét.
2019. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 VeDi84 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én csak biztatni tudlak, hogy ne aggódj! Annó 6 hetesen nekem sem volt még szívhang. 5 éve vártuk a babára, gondolhatod mit éltem át az elkövetkező 2 hétben. Szerencsére minden jól alakult, 3 hét múlva lesz 1 éves!

Minden jót! 😊

2019. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!