Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogy is vannak a...

Most akkor hogy is vannak a terhességi hetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Röviden az infók:

Utolsó mensi : dec 15.

Peteérés: dec 29. és csak ezen a napon voltunk együtt! tehát tudom a fogantatás napját.

ciklusaim hossza 28-29 nap.

Első pozi teszt jan. 11

Nem várt napja ami nem is jött jan. 12.


Tegnap voltam dokinál.

szabályos petezsák, benne szikhólyag és 2 mm embrió szivhangot meg nem hallottunk.

A papiromra azt irta grav 4. és mondta is hogy ez egy 4 hetes terhesség, de mensitől számolva 6 hetes vagyok, tehát akkor ez a 4 hét ez a magzati kor ???


4 hetes terhesen még semmi nem látszik ezért gondolom hogy az embiró korára értette a 4 hetet. mert annak viszont megfelel a 2 mm, ahogy olvasgatok 2-4 mm között vannak ebben az időben a méreteik.


Nem értem miért nem 6 hetet irt rá.


Egyébként mondta hogy minden rendben, megfelelőek a méretek, csak zavar ez a 4 hét ... ebből fogja számolna szülés dátumát is ? vagy utolsó mensitől ? Első baba és nagyon izgatott voltam tehát én balga rá sem kérdeztem kaptam egy ultrahang képet és onnantól 20 méterrel a föld felett jártam ... :D:D:D:D


Tehát akkor hogy is van ez ?

Kontroll 2 hét mulva lesz csak, gondoltam addig itt a tapasztaltabbak segítenének nekem.


Előre is köszönöm ha válaszolsz !



2019. jan. 30. 10:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is csajok a biztatást, remélem minden rendben lesz !


Bizom benne, hogy legközelebb már hallani fogok a szivpulzálást, sok helyen olvastam, hogy már 6-7 között hallani kellene.


Legközelebb amikor megyek akkor már 8 hetes leszek (utolsó mensitől számolva), addigra meg tuti kell lennie, szóval most NO STRESSZ! És várakozó üzemmód.

életem leghosszabb 2 hete áll előttem :(

2019. jan. 30. 13:30
 12/24 VeDi84 ***** válasza:

Bízz a babásban!

2 hét múlva írj! 😊

2019. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Én 7 hetesen mentem anno és 6 hetesnek mérték. Annyira picik még ilyenkor, hogy az ultrahangon 1-2 pixel egy hét eltérést is jelenthet, tehát simán lehet, hogy elmérték, mert nagyon nehéz pontosan mérni. Az viszont már sokat számít ha a szívhang sejthető.

Drukkolok!

2019. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztatást !

Jelentkezem 12-én ! Kiemelem majd a kérdést és jövök a beszamoloval! :)

2019. jan. 31. 08:22
 15/24 anonim ***** válasza:
Szia. Én mensi szerint 8 hetesen mentem, a doki 6hetesnek mérte, azt mondta valószínűleg később volt a peteérés. A mai napig megvan ez a 2 hét eltérés a mensi és a baba méretei között. Nekem a méretei alapján számolják a heteket, első terhességnél mensi szerint, de akkor napra pontosan megegyeztek a méretek, szoval biztosan a peteérés volt kicsit később :)
2019. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Na de két héttel nem lehetett később a peteérés és megtermékenyülés, még eggyel sem, hiszen jan.11 pozi lett a teszt neki ! Ha még iszonyú korán is mutatta volna neki (ami azért ritka, 8-9.dpon) akkor is max. jan 2 lehetett a megtermékenyülés. Az pedig csak 3-4 nap különbség ahhoz képest, amit a kérdező kiszámolt.
2019. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma voltam dokinal! 2 cm a Baba , zakatol a kis szíve 😍❤️ És már látszanak a kis kar és labkezdemenyek!


Mindenkinek nagyon köszönöm aki válaszolt és biztatott !


Az uh gép által kalkulált kor 8het 4 nap ami tökéletesen megfelel a kérdésben is leírt adatoknak !


Szép napot mindenkinek!

2019. febr. 12. 18:39
 18/24 anonim ***** válasza:
Gratulalok! Tavaly ilyenkor 9 -10 terhes voltam, most visszaemlekeztem milyen izgalommal mentem az uhra :)
2019. febr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Gratulalok
2019. febr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok ! Én is nagyon izgultam hogy normális ütemben fejlődjön ! De ahogy megláttam tudtam hogy nem lesz baj mert elég nagyot nőtt szóval mostmár kicsit megnyugodtam !
2019. febr. 13. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!