Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes megcsináltatni így?...

Érdemes megcsináltatni így? Illetve kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Genetikai vizsgálat 12. hét előtt. 28 éves vagyok. Kicsit tartok attól hogy valami rendellenessége lesz, de elméletileg ugye én nem vagyok veszélyeztetett.
2019. jan. 31. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Van a családban valami betegség, ami miatt félsz?


De ha már ez felmerült, szerintem a magad megnyugtatására csináltasd meg.

(én 29 évesen szültem, eszembe nem jutott, hogy rendellenessége lesz, nem mentem semmi pluszra a kötelezőn kívül)

2019. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kb 30-45 ezer forint a kombinált teszt, attól függ, hogy hol csináltatod. Ad egy arányszámot, hogy mennyi az esélye 3 betegsegre ultrahang és vérvétel alapján.. Tehát egyáltalán nem 100%.. Döntsd el h érdemes-e.
2019. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs olyan betegség a családban. Csak én ilyen para mami vagyok. Őszintén ha ezt megcsináltatom is aggódni fogok kismillió más dolog miatt.
2019. jan. 31. 14:48
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Én is ezért nem csináltattam meg.
2019. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintrm pénzkidobás. Nem szűr mindent és csak arányszámot ad amitől én személy szerint csak még idegesebb lennék.
2019. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ebben a korban nyugondtan csináltass integrált tesztet (én 34 évesen csináltattam) ami kb 35e ft. A nem dns vizsgálaton alapuló tesztek közzül ez a legjobb. Viszont 35 év felett már ezek a tesztek fals eredményt mutatnak. Második babámat 37 évesen szültem, prena tesztet csináltattam (itt az alap csomag 75e ft)
2019. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Igazából ugye akkor van haszna bármelyik tesztnek, ha elvetetnéd betegség esetén. A csak arányszámot adó vizsgálatnál kis kockázatnál is húzhatsz rossz lapot és nagynál is mérgelődhetsz, hogy minek stresszeltek vagy küldenek netán amniocentézisre, ahol meg 1% a vetélés kockázata, tehát magasabb, mint annak, hogy beteg lehet. A prena teszt (9. héttől vérvételből), ami biztos, de az tényleg nagyon drága (75-180 ezer között láttam, mert itt is van több csomag). Meg hát azért az UH-n a 12. héten a legnagyobb bajok kiderülnek, és sajnos lehet olyan baja is, ami nem függ össze semmi olyannal, amit szűrni lehet.
2019. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem 18 évesen jott az első baba, es akkor is csinaltattunk ilyen tesztet. Szerintem jobb tudni hogy ha neadj isten baj van.
2019. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, én a saját megnyugtatásomra megcsináltattam a kombinált tesztet, plusz fmf protokoll szerint volt a 12. heti genetika, tehát alaposan megnézték, kb. negyven percet vizsgálták. 21 éves vagyok.
2019. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
"csak arányszám" - ezen mindig röhögök. Aki ezt írja, biztos életében nem értette a matekot (csak nem kéne hirdetni).
2019. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!