Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatviz szivargas eseten...

Magzatviz szivargas eseten mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sot egyaltalan el lehet kerulni, hogy ez tortenjen?

Nem all fenn nalam ez a helyzet hal istem csak kivancsisagbol erdekel, hogyha ido elott, mondjuk 20-28. Het kozott ilyen tortenik akkor mit lehet tenni hogy mentsek a helyzetet?

Nyilvan foleg olyanok valaszara vagyok kivancsi, akiknek van a temaban tapasztalata



2019. jan. 31. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ. Ha most kezdene szivárog i, bent fognak a kórházban, kapnál elvileg tudoerlelot.

Ha pl 35.het után akkor is tudoerlelo+ megindithatjak a szülést. Egyéni.

2019. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

20. héten, méhnyak elégtelenség miatt korai burokrepedés következett be nálam. Elvesztettük az ikerbabáinkat, nem tudtak mit tenni értük.

De! Amikor kórházban voltam, többeknél volt szivárgó magzatvíz (nem folyt el náluk, mint ahogy nekem) náluk szigorú ágynyugalmat írtak elő, visszatartó infúziókat kaptak, szorosan követték a baba fejlődését, és még hetekig húzták.

Attól is függ a végkimenetele a dolognak, hogy marad-e még annyi vize a babának, hogy még fejlődni tudjon.

Egyébként Pécsett -az egész országban csak itt- végeznek magzatvíz pótlást, amivel még lehet adni pár hetet a babának, hogy fejlődni tudjon.

Ha a 24. hét előtt elfolyik a magzatvíz, akkor abból sajnos vetélés lesz -mint, ahogy nálam. Ha utána következik be, és nem tudnak mit tenni a baba megszületése ellen, vagy az egészséges fejlődéséért, akkor a 24-28. hét között, extrém koraszülött lesz a baba, ami az egészségét tekintve aggályos, de ma már egyre többen jól, és egészségesen jönnek ki egy ilyen helyzetből is.

2019. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Bocsánat, de idepofátlankodok. Honnan tudod, hogy szivárog a magzatvíz? Lehet, hogy hülye kérdés, bocsánat! De nekem világ életemben bő hüvelyfolyásom volt, ezért a tisztasági betét alap. Meg lehet különböztetni a folyástól? Mit érzel? Mennyi jön? Én is aggódok emiatt.
2019. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
24. Hét előtt a burokrepedés inkomplett vetélést jelent, be kell fejezni a terhességet. 24. Hét után tüdőérlelő, sze. visszatartó infúzió. De sok jóra olyankor sem kell számítani. Pár hetet lehet tudnak adni, de egy 26 hetes is extrém koraszülött. 32-34 hét esetén tüdőérlelő, általában visszatartó infúziót csak addig adnak, amíg az ki nem fejti a hatását. 35 hét után meg semmi.
2019. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia. Én a 31. héten vettem észre, hogy valami nem oké. Nem folyamatosan, de néha elöntött valami.. Sajnos az orvosom nem volt túl körültekintő, így kétszer is haza küldött. Harmadszor már bent tartottak, mert rendszeres fájásaim voltak. Kaptam tüdőérlelőt és infúziót is. 2 napig tudták még bent tartani a kisfiamat, így a 32. héten megszületett. 1 hónapig volt a PIC- en, szerencsére semmilyen következménye nem lett a koraszülésnek.

2 koramamával voltam egy szobában. Az egyiknek a kisfia a 28. héten született, a másiknak a kislánya pedig a 23. héten. Mindkét gyereknél voltak komplikációk, de szerencsére győztesen jöttek ki. Lehet, hogy ők a kivételek, de szerencsére már elég fejlett az orvostudomány ilyen téren is, így elég nagy eséllyel indulnak ők is.

2019. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 34.héten kezdett szivárogni a magzatvizem. Ez sokkal több, mint egy bő folyás (nekem is az volt), nem folyamatosan jön, inkább löketekbe nagyobb mennyiség vagy hogy is mondjam. Én először azt hittem, hogy bepisilgetek, de mivel nem volt pisiszaga ezért tudtam, hogy más nem lehet. Meg is született a babám, tüdőérlelőt se kapott, mert már nem lett volna hatása. 1 napot volt PIC-en, majd 9 napot koraszülött osztályon, minden rendben Vele egyelőre, 5 hónapos.
2019. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
26 hetesen kezdett el szivárogni egy éjszaka. Úgy vettem észre,hogy elmentem a wc-re pisilni, aztán, amikor teljesen sikerült kipisilnem magam pár perccel később éreztem, hogy valami szivárog. Bementünk a kórházba. Kaptam visszatartó infúziót és tüdőérlelőt egyiket aznap éjjel másikat 24 órával később. Szerencsére bent maradt,a szivárgás megszűnt és azóta sem tudják,hogy miért történt. Most 38 hetes vagyok és teljesen egészséges és alig várom,hogy megszülessen. Nekünk szerencsénk volt.
2019. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Szerintetek ez sok pihenessel megelozheto? Vagy ennek semmi koze hozza? Ikreket varok szoval mindenbol a magas rizikofakturonak szamitok...

2019. jan. 31. 20:50
 9/12 anonim ***** válasza:
5- ös vagyok. Mi nem tetszik a válaszomban, hogy már 26%- nál jár?
2019. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam még senkit, el is felejtettem, de most mindenkinek megy a zold kez.
2019. febr. 1. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!