Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire figyeljek terhességi...

Mire figyeljek terhességi cukornál?

Figyelt kérdés

Cukor terhelésen éhgyomi érték 5.5 terhelés után 8.4

Diabetológiára jövőhétre kaptam időpontot,addig is mire figyeljek?

Illetve mindig felkelek este hogy éhes vagyok,ilyenkor van valami amit ehetek? Puffaszott rízs vagy ilyesmi?


2019. febr. 1. 03:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézz utàna a 160 és 180ch diétának.

Ha random éhes leszel egyél pár korpovit kekszet vagy abonettet

2019. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Puffasztott rizst nem szabad, gyors ch. Tényleg nézz utána a 160 gr ch diétának, sajnos elég sok szabály van. Kitartás
2019. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utána néztem,megpróbálom most betartani a 160g os diétát. Viszont azzal nem vagyok tisztában,hogy hogy számolom ki hogy mondjuk 100 g teljes kiőrlésű kenyérben van 47 g szénhidrát,akkor 2 szeletben mennyi? Lemérem oké és mit osztok/szorzok mivel? Bocsi ha hülyének tűnök de soha nem kellet ilyesmivel foglalkoznom,nem értek ezekhez a dolgokhoz😕.
2019. febr. 1. 07:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2. napja csinálom a diétát, nekem 8,1 lett a terheléses, 5,6 az éhgyomri. Nekem kedden kell mennem diabetológiára.

Unokatesómnál is a 3. terhesség alatt jött ki a terhességi cukorbetegség, decemberben pedig kiderült, hogy IR-es, úgyhogy tőle informálódtam (meg a védőnő is adott egy 6 oldalas tájékoztatót, heti mintaétrenddel).

A lényeg, hogy a cukrot, fehér lisztes dolgokat felejtsd el. Napi 5-6szor kell enni (na nálam ez a nehéz, mert ennyiszer nem ettem eddig). 2-3 órának el kell telnie 2 étkezés között. A vacsorát nekem 5- fél 6ra írja a táblázat, utóvacsorát 9-fél 10 (na én ilyenkor már nem bírok enni).

2019. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen a cukrot,fehér lisztes dolgokat teljesen kilőttem. Próbálok most azért odafigyelni hogyan eszem,5-6 szor kevesebbet.Én sem ettem ennyiszer egy nap.3-4 étkezés volt egy nap kb. Meg két étkezés között egy kis Nasi. Majd kedden már okosabb leszek mit,hogyan,merre 😊 Köszönöm a válaszokat.
2019. febr. 1. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A példád alapján, ha 100g-ban van 47ch, és mondjuk 2 szelet együtt 130g, akkor úgy kell kiszámolni, hogy

130:100=1,3

1,3x47=61,1ch

szóval a 2 szeletben 61,1 szénhidrát van. Az első napokban nagy szívás ez számolgatás, dehát ez van sajnos. Na meg persze be lesz, hogy melyik étkezésre mennyit KELL enned

2019. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*be lesz osztva - bocsánat
2019. febr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!