Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek terhesség miatt szétnyí...

Akinek terhesség miatt szétnyílt a hasizma, az helyre tudta hozni valahogy? Mennyi időbe telt és mi a titka? Kértétek személyi edző segítségét?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornára jártam. Annyi titka van szerintem, hogy nem szabad felülést csinálni meg nehezet emelni (nehogy sérved legyen a hasadon vagy porckorong, mert nem tartja a derekad), viszont amennyiszer csak eszedbe jut, be kell húzni a hasad alsó részét (nem a oldalsó harántizmokat) - pl. sorbanállás, főzés, séta, zuhanyozás, meseolvasás, kereszteződésben álldogálás, telefonálás... stb. közben, és persze még jobban jársz, ha szépen ki is húzod magad: mellet ki, popsit összeszorít, vállakat le, lapocka zár... :) Az alsó hasizom megtalálásához sokszor kis gyakorlás kell, ez egy olyasmi mozdulat, mintha a köldöködet felfelé húznád, mások szerint mintha egy szoros nadrágon szeretnél cipzárt behúzni. Szerintem youtube-on is biztos találsz rá szemléltetést :) Tornáknál minimum 6 hét kell, hogy elkezdjen látszódni a változás, ill. azért magától is visszamegy általában, csak lassabban (1-2 év) és nagyobb esélye van valami lerobbanásnak addigra. Hogy mikorra javul meg teljesen, ahhoz nagyon nem mindegy, mennyire van szétnyílva - ezt is egy jó gyógytornász meg tudja állapítani (vagy egy sebész vagy UH-val). Sztk is járhatsz egyébként gyógytornára, kérdezz rá a háziorvosodnál.
2019. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem 3 év alatt nem múlt el magától,most megint babát várok, szülés után szeretném rendezni az ügyet, mert ugye a pocak is megmaradt miatta. Neked is maradt terhes hasad, és változott a torna hatására a pocak méreted?
2019. febr. 1. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Szintén 3 telt el azóta, de én nem is törekedtem a tornára, mert csak 1 éve jutottam el a sérvműtétre - ami szintén a terhesség miatt lett.
2019. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bár nekem nem maradt hasam, de 2 és fél ujjnyira nyitva volt! Net alapján tornáztam, elég hamar sikerült összezárni, de aztán terveztük kistesót...úgyhogy elég hamar szétnyílt a terhesség elején

31 hetes vagyok, de most akkora a pocakom..mint a fiammal a végén :( nagyon félek,hogy lógni fog szülés után :(

2019. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nekem is akkora most a hasam, mint a lányommal szülés előtt talán már nagyobb is. 34 hetesek vagyunk. Én direkt nem tornaztam mert tudtam hogy újra ez lenne. Neten hogy kerestél rá? Tudsz linket mutatni ami bevalt?
2019. febr. 2. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
love your belly így keress rá 😊 vannak youtube-n is videók
2019. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper vagy, köszönöm!
2019. febr. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!