Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire muszáj terhesvitamin-...

Mennyire muszáj terhesvitamin-komplexet szedni? (Gravida és társai)

Figyelt kérdés
Első trimeszterben vagyok, mióta tudom hogy babát várok, azóta eszem a folsavat, magnéziumot, b6-ot, C-vitamint. A dokim mondta hogy kezdjek el szedni Gravidát. Megvettem elkezdtem, nagyon rosszul lettem tőle. Vettem Elevitet, szinten rosszul voltam tőle. 1-1 hét után abbahagytam mindegyiket, és elmúltak az intenzív rosszulletek. Ezért az a kérdésem, hogy mennyire muszáj ezeket a komplexeket szedni? Nem elég ha a fent soroltakat külön külön szedem? És ha igen, mit kell még hozzá szedni ? Megkérdeztem dokitól is, de elhajtott hogy ne nyafogjak, nyeljem le a Gravidát, attól elvileg nem hányhatok...de nem hiszem hogy sok ertelme lenne ha egy az egyben kijön. Valakinek van személyes tapasztalata ebben? Köszönöm előre is :)
2019. febr. 5. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Femibion nem jön ki
2019. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Azért érdemes szedni, hogy TE ne menjél tönkre. Nem a baba miatt szeded, ő elveszi ami neki kell, neked meg kihullik a fogad, a hajad és 40 évesen a csontritkulásod lesz. Keress olyat amit bírsz , úgy tudom a Hippnek van valami folyékonya. ( nem tudom a nevét én külföldön élek )


Olyankor meg rámjön a röhögés amikor írják ,hogy nem szedtem és egészséges babám született. Na az ilyen majd jön 20 év múlva nyögni hogy nyom a műfogsor, és leszázalékolták.

2019. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj
2019. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a dokim kulon javasolta a folsavat, b-komplex vitamint, d3vitamin, vas, c vitamin :)
2019. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amíg ebben a hányós időszakban vagy, szedd azt, amit tudsz. Ez lassan el fog múlni, és akkor próbáld meg újra. Ha akkor se megy, majd beszeded szoptatás alatt. Akkor már biztos nem jön ki!

Emlékszem erre az időszakra, mindentől felfordult a gyomrom...

2019. febr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Én külön külön szedtem mindent !


Folsav

Kalcium+D3

Magnézium+b6

E vitamin

C vitamin


Mivel ezeket már évek óta szedtem így a doki mondta hogy teljesen jó , ha nekem ez így jó akkor szedjem így !

2019. febr. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Sokkal hatásosabb,ha külön szeded a vitaminokat, mint egyben ezeket a drága készítményeket.


Érdemes mindig utána érdeklődni, miből mennyi az ajánlott,vagy minimum mennyiség/kismama/nap, majd megnézni a terhesvitaminok tartalmát! Lehetnek meglepetések.


Folsav,D3,kálcium,magnézium-ez szinte kötelező úgyis, illetve C-vitamin.


Rengeteg gyümölcs, zöldség, hús.


Egyébként meg nem a terhesvitamin- nem szedése váltja ki azt, ha valakinek elhullanak a fogai. Jó is lenne,ha csak azon múlna a megóvásuk.

2019. febr. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fiammal elevitet szedtem, nem jött ki. A lányommal gravidát, nem jött ki. Most is gravidát vettem ezen felbuzdulva, visszajött. Vártam pár hetet, 15-16. hét körül elkezdtem 2-3 naponta szedni, nem jött vissza. Elfogyott, vettem egy újat. Tegnapelőtt este vettem be abból egyet, kb. 5 perc múlva vissza is köszönt. Pedig már 25 hetes vagyok. Ez van. Most megint hanyagolom, a védőnő ígért Ladyvee-tet még októberben, de még nem érkezett meg, valami promó lenne. Ha nem jön meg a héten, jövőhéten veszek DM baba-mama vitamint, arról is jókat hallottam és olcsó, ha netán mégsem jönne be...
2019. febr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem szükséges beszedni ezeket a komplex tablettákat... Nekem egyáltalán nem ajánlgatták az orvosok/védőnő... Sőt, autoimmun pajzsmirigy problémák miatt a legtöbbet nem is ehetem, mert jódtartalmúak (tudom, nem mindegyik).

Szedek folsavat, d vitamint, szelént (ez nálam csak a pajzsmirigy miatt), vasat, c-vitamint.

A magnéziumra nekem minden orvos azt mondta hogy túl van lihegve, szedjem ha görcsölök vagy ha rossz a laboreredményem, egyébként meg marhára fölösleges...

2019. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég amit szedsz. Én nem szedtem semmi kimondott terhes vitamint.

Folsavat az elején magnéziumot szedtem. Se nekem se a babának nem lett semmi bajunk.

Most várom a második babát (bármikor megszülethet már) vele is csak azokat szedtem amit az elsővel. Vedőnő mondta is, hogy jok a verképeim és szerinte nem kell szednem külön terhes vitamint.

2019. febr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!