Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt vki madár influenzás...

Volt vki madár influenzás terhesen?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes vagyok és kiderült hogy Madár influenzát kaptam el. Szerencsére elég időbe észleltuk hogy vmi nincs rendben így ma már el is kezdtek adni a gyógyszert. Magas lázzal kezdődött szerencsére ma csak 2 szer volt lazam és nem volt olyan magas mint első nap. A doki elmondta hogy a gyógyszer előnyei nagyobbak mint a kockázat és hogy mérlegelnem kell a kockázat és köztem ugyanis terhesen ez a vírus sajnos halálos is lehet ha nem kezelik időbe... Volt vki hasonló helyzetben ?
2019. febr. 6. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
5 eve volt egy komoly tudogyulladasom es akkor volt a korhazba egy madarinfluenzas terhesno. Nem tudom, hogy hany hetes lehetett, csak annyit halottam hogy mar latszik rajta a terhesseg. Nala megszakitottak a terhesseget.
2019. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Haza engedtek. Vírus szaporodás gátló gyógyszert, antibiotikumot kell szedjek. Azt mondtak ez a vírus nem a vérben van szóval a baba ettől nincs veszélyben viszont a szövődményeitől ha nem kezelik rendesen attól igen. Ilyen korban a koraszülés a legveszélyesebb.. a gyógyszer jótékony hatása pedig nagyobb mint a kockázat... az orvos azt mondta hogy a babának is az a fontos hogy én rendbe jöjjek...szinte 2 óránként végeztek vizsgálatokat. 2 hétig ágyba kell legyek senki nem jöhet hozzam és én sem mehetek sehová..remelem minden rendbe lesz mostmár... én voltam egy hét alatt a 6 terhes nő aki madárinfluenzás lett....
2019. febr. 7. 02:48
 3/4 Bogus20 ***** válasza:
Én 27 hetes vagyok, kb 1 hete influenzás, de ez a tünetek alapján lett kimondva, nem volt vérvizsgálat, hogy pontosan milyen influenza. Hogy jutott ez eszükbe hogy ilyen irányba vizsgálódjanak? Vagy az én dokimnak is kellett volna csinálnia rutinból vérvizsgálatot? Régen voltam ilyen rosszul az biztos, napokig csak feküdtem, az utolsó olyan napon amikor végig lázas voltam azt mondtam még egy ilyen nap és bemegyek a kórházba, mert végem van, na utána jött egy kis javulás.
2019. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hogy jutott eszükbe erre fele vizsgálódni de mivel nem én voltam az első aki hasonló tünetekkel ment gondolom ezért vizsgálódtak mindenre. Tőlem nem csak hogy vért vettek de orrombol, számból, huvelybol vettek kenet mintát.. kb másfél óra múlva már infuzion kaptam az antibiotikumot... Áldom a szerencsém hogy időbe be mentünk és nem vártam javulásra mert ennek a fajta influenzának a szövődménye halálos terhes nőknél ..... Vírus szaporodás gátló gyógyszert már a leletek megérkezése után egyből kaptam is... amúgy én Angliába lakom... otthon nem tudom mi a rutin... itt mindent nézték két-három óránként jöttek vérnyomást szivverest oxigén felvételt lázat nézni... a babát is naponta 2szer megnéztek és csak akkor engedtek haza mikor már tartósan nem volt lázam...
2019. febr. 8. 04:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!