Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lábujj/lábfejtörés terhesen?

Lábujj/lábfejtörés terhesen?

Figyelt kérdés

Tegnap este belerúgtam a kanapé lábába, nagyon fájt, és még mindig fáj, bekékült, picit megdagadt.

Természetesen elmegyünk orvoshoz de csak pár óra múlva tudunk.

Vajon eltört? És ha igen, mire számíthatok? Röntgenezni, gipszelni nem fogják, ugye? (az a baj hogy korábban tört már el a lábfejemben csont, és azt gipszelték)

Mit fognak csinálni? Van bármi veszélye a babára a kezelésnek vagy a törésnek? Nagyon aggódom...


2019. febr. 6. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Aggódsz hogy az esetleges csonttörésed árt-e a babának? 🤔


Amúgy röntgen nélkül nem nagyon fogják látni mi a helyzet

2019. febr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

röntgetenzni fogják, ha jelzed a terhességet, különösen odafigyelnek majd. Persze kérdés az is, hogy hány hetes, illetve, hogy mit lát az orvos. Pl ujjtöréssel úgysem tud mit kezdeni, ha csak az ujjad, legjobb, ha hozzáragasztod leukoplaszttal a mellette lévőhöz. (mondjuk a rtg akkor is jó, ha van, fizet törésre -ha tört- a lakásbiztosító)


Lábfej, vagyis lábközépcsont törést persze, hogy gipszelnek, de ujjat tutira nem!

2019. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

25 hetes vagyok. Szóval a röntgenből ha odafigyelnek nem lesz baja a babának?

Szerintem sajnos nem az ujjam tört, azt mozgatni is tudom, és csak kicsit piros, alatta levő terület kékült be...

Nem a mi lakásunk, albérlet, úgyhogy a lakásbiztosító nem játszik, de mindegy is...

És a vérhígító szúrása? Tudom, hogy némelyik kismamának egyébként is kell, de azért nem nagyon örülök ha szurkálnom kell a hasamat :( De gondolom ez van.

2019. febr. 6. 08:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kapsz vérhigítót azt a combodba, valladba is adhatod
2019. febr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor nekem hasonló módon eltört a lábujjam, nekem se az kékült be hanem a lábfejem egy része. Sőt nem is kékült. Szinte fekete volt.
2019. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na megjártam a sebészetet, nem röntgeneztek végül, azt mondták hogy ha ragaszkodom hozzá, akkor lehet, de ránézésre semmiképp nem gipszelné, szóval nem indokolt.

Nem ragaszkodtam hozzá, inkább nem kockáztatom. Úgyhogy nem történt végülis semmi, vagy el van törve vagy nem, sokat nem tudnak vele csinálni. Köszönöm a válaszokat

2019. febr. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!