Állandóan eszem?

Figyelt kérdés

Karácsonykor tudtam meg, hogy terhes vagyok. Persze szokásos kajálás, lustálkodás. Fel is jött 3 kg. Amivel nem lenne gond, de ugye mivel várandós vagyok nem edzhetem és foghatom vissza magam úgy, mint előtte.

Nos az a baj, hogy azóta is zabálok. Most vagyok 10+5 hetes és rámjött még plusz 3. Tehát összesen 6 kg és még a 12.hétnèl sem tartok.

A munkahelyemen is kímélnek. Nem voltam előtte sem csontsovány, de folyamatosan edzeni jártam és odafigyeltem mit eszem.

Most meg gyorskajákat kívánok, édességet, chipseket, amit előtte nem.

Mit csináljak? Nem szeretnék àrtani a babának, de 100 kilósan sem akarok menni szülni.


2019. febr. 8. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Ne vonj átlagot a hízás mértékéből. Attól hogy most fent van 6 ( Szerintem a karácsonyi 3 megbocsátható 😀 )

Attól nem biztos hogy ilyen ütemben fgosz hízni később is. Semmit ne vonj meg magadtól. Én semmit nem hiztam terhsseeg alatt és 2.5 kilós babát szültem. Ha visszacsinálhatnám megtenném és állandóan zabálnék.

Fehérje,rost, vitamin, szénhidrát, minden kell neki, úgy hogy ezen egyáltalán ne idegeskedj. Ha gyorsjáratként kivansz azt is lehet ésszel. Hetente egyszer akar. Én semmit nem vontam meg magamtól. Mondjuk az volt a szerencsém hogy csokit egyáltalán nem kivantam. De csipszet ettem.

2019. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Az első totál ostobaságot ír. SEMMI köze a baba méreténekahhoz, hogy mennyit hízik az anya.

A terhesség alatt napi + 200 kcal - val szükséges többet bevinni naponta.

Ez egy szelet barna kenyérnek felel meg. Tehát , hogy értsd attól, hogy terhes vagy ugyanannyit kell enned,, mint előtte ,csak egy szelet barna kenyérrel többet.

Ennek a zabálásnak az lesz a vége , hogy mázsásra felhízlalod magad aztán hogy fogsz lefogyni 30-40 kg-ot? Hogy , fogsz kinézni, és hogy fogod ellátni a babát? Nem beszélve a terhességi cukorbetegségről.

2019. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség nem betegség. Ha nem vagy veszélyeztetett, akkor mindent ugyanúgy csinálhatsz, mint előtte: lehet edzeni, sportolni, futni, bármit, amihez kedved van. Teljesen felesleges, sőt káros, ha kíméled magad. Nem kell.
2019. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hozzá vagy szokva, terhesen is lehet sportolni, csak figyelni kell, hogy ne ess túlzásba, pl. hasprés, ugrálás és nehezet emelés kerülendő.

Sokan híznak attól az elején, hogy hányingerük van, ha épp nem esznek, ezen nem igazán lehet segíteni. Próbálj olyasmiket nassolni, aminek kevés a kalóriatartalma, pl. zöldségek, magok, tojás, hús... és hát rágózni is lehet meg többet inni. Puffasztott cuccokkal (pl. kölesgolyó) is lehet valamennyit csalni.

2019. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1

Én nem zabàltam, de mindent ami túrós, éjjel-nappal kívàntam, egyébként szinte ugyanúgy ettem mint előtte.

8 kg híztam, ebből 3,70 volt a lànyom.


Kérdező, ész nélkül ne tömd magadba a kajàt, mert tényleg felszalad(hat) 20-30 kg, azt hogy adod le?

Nem utolsósorban terhesen sem egészséges plusz 30 kilóval élni.

Persze, van súlygyarapodás, de ennek is van egy egészséges hatàra.

Jó egészséget:)


Egy 9 éve szült édesanya

2019. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat probald azert kontrollalni a dolgot, mert igy bizony nagyon sok plussz kilo fe fog jonni es az az ami tenyleg artalmas neked is es a babanak is, nem mellekesen pesig borzasztoan fogsz kinezni szules utan. Jol irta a 2-es valaszolo, nagy butasag a “ketto helyett enni” felfogas. Epphogy csak egy picivel kell tobbet enned, mint amugy. En a 18.hetig 2 kg-t hiztam ossz vissz, azt mondta a dokim hogy tokeletes. -pedig nekem is volt kozben karacsony:)

Es ha nem vagy veszelyeztett terhes es korabban sportoltal is akkor ne hagyd abba, egesz nyugodtan jajr tovabb, csak kimeletesebben. Vagy ha nem mersz akkor menj nagy setakra. Nem art a babanak.

Ne panikolj be egyebkent, lehet hogy hirtelen feljott rad ez a 6 kg aztan most megall egy idore. De tenyleg probalj kontrollt gyakorolni, ha radjon a “zabalhatnek”(bocsi a kofejezesert) inkabb igyal meg egy pohar vizet.

Mertekletesseg!:)

2019. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!