Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szinte állandóan éhes vagyok,...

Szinte állandóan éhes vagyok, remegek ha nem eszem. Mit csináljak? Attól tartok hogy így nagyon meg fogok hízni?

Figyelt kérdés

Minden ismerősöm, családtagom, barátok hánytak, hányingerük volt terhesség alatt, én vagyok az egyedüli akinek még hányingere sincs, nem is volt soha. Kezdettől fogva jó étvágyam van, túl nagy is. Ráadásul mndenki mondta, hogy ő csak 6-9 kg-t hízott, valószínű pont amiatt mert nem ettek sokat, meg ki is hányták.

Ne értsétek félre én nem vágyom arra, hogy minden nap hányjak, de én meg olyan leszek mint szülésig. 4 hónapos vagyok és már 4 kg-t híztam 54 kg-ról. Nem kívánok semmit jobban vagy kevésbé, egyszerűen csak megennék mindent.



2018. jún. 11. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Ez mindenkinek más. :) Ha feljön pár plusz kg majd utána ledolgozod, ennyi. :)

Ne vonj meg magadtól semmit, ami jól esik.

2018. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Én is így voltam mint te és sajnos végig ki is tartott.Az átlagos hízást 12kg-ra teszik attól még messze vagy.És lassan túl leszel a középidőn.Szóval ha 12 felmegy gondolj bele legalább 3kg -os baba + méhlepény,magzatvíz,megnövekedett vérmennyiség.Legyen csak 1 kg.Akkor valójában 8kg plusz lesz, HA lesz amit le kell fogynod.Ha vizesedsz akkor meg még kevesebb.Ne aggódj.
2018. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem azzal ijesztgetnek, hogy 20 kg-t is fel fogok szedni. Utána nehéz lesz leadni.
2018. jún. 11. 14:52
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

"Szinte állandóan éhes vagyok, remegek ha nem eszem."


Ha ez SZÓ SZERINT így van, akkor sürgösen beszélj az orvosoddal, mert ha valaki REMEG kaja nélkül, az valami betegség vagy komolyabb probléma jele.


Ha csak képletesen értetted, akkor meg érdemes az étrendedet átnézni és megfelelöen összeállítani, mert adott esetben tényleg komolyan elhízhatsz, ha folyamatosan eszel, és ezt jól megválasztott étrenddel el lehet kerülni ugy, hogy semmi bajotok sem lesz.


A 20-30 kg-ot hízó kismamák nem azért híznak ennyit, mert szükséges, hanem éppen mert rengeteg feleslseget esznek össze, amire sem a babának, sem nekik nincs szükségük.

Nem véletlen, hogy egy normál terhesség esetén a 10-14 kg közti érték az, ami optimális, ez az, ami tényleg szükséges, feltéve, hogy a kismama normál súllyal lesz terhes. (Elhízott nök esetében még az is normálisnak számíthat, ha a szülés elött könnyebb, mint a terhesség elött volt - mert ez van közelebb a normál súlyhoz!)

2018. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Próbálj ésszerű keretek között enni.Sok zöldséget ,gyümölcsöt(bár ez utóbbit este fele már ne edd a gyümölcscukor miatt)csirkemell pld jó hús ha meg tudod enni, de én egész terhesség alatt mellékízét éreztem, megszültem elmúlt:D

Vastartalmú ételeket is vigyél be, mert sok kismama vashiányos lesz a végére.

Salátákat.

Nem mondom én is ettem néha ,,rossz" szénhidrátot.Ha tésztát kívántam akkor tésztát ettem, csak vettem teljes durum tésztát, teljes kiőrlésű termékeket.


Így is többet híztam mint konkrétan 15 kg volt rajtam a plusz. 5kg volt rajtam szülés után pár héttel.A többi a baba volt és a víz, mert vizesedtem.

2018. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hányingerem akkor volt, ha nem ettem :) A másodiknál már azzal trükköztem, hogy rágóztam, szotyiztam, nagyon sok húst ettem meg zöldségeket, puffasztott izéket (pl. kölesgolyó), na meg sokat ittam, főleg citromfű meg borsmenta tea és hasonlók és így egyáltalán nem híztam sokat.
2018. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem is akkor van hányingerem ha nem eszem,de ez terhesség előtt is így volt,meg ugyanúgy volt terhesség előtt is az enyhe kézremegés, mivel hamar lemegy a vércukorszintem. Vérszegény vagyok alapból,meg a vérnyomásom is alacsonyabb kicsivel mint az átlag. Kenyérből általában tönkölyt eszem.Megpróbálom majd hogy csak vékony sonkát tegyek rá, ne szalámit.
2018. jún. 11. 15:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztenciát vizsgáltattad? Nekem is alacsony a vérnyomásom, mind a két terhességemnél vérszegény voltam (kaptam rá gyógyszert) ,és sokszor leesett vércukorszintem, remegtem, éhségrohamok jöttek rám, sajnos nekem csak a szülések után derült ki,hogy IR-em van, ha hamarabb kiderül akkor ezek a rosszullétek elkerülhetők lettek volna.
2018. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézess várcukrot, mert ez így nagyon rossz lehet. Neked is és a magzatnak is.
2018. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Ha ez igaz, menj orvoshoz. Egészséges embernek nem megy le a vércukra.
2018. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!