Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus vizsgálat mikor...

Streptococcus vizsgálat mikor kell?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most, a terhességem legvégén költöztünk Budapestre. 34 hetes vagyok, és eddig végig egy magándokihoz jártam terhesgondozásra a régi, vidéki városomban, de ugye eleve úgy készültem, hogy a terhesség utolsó másfél hónapját már Pesten csinálom végig. Itt az új helyen nem akartam új dokit fogadni, úgy voltam vele hogy eljárok a kórházban CTG-re (ahova körzetileg tartozom, ami a MÁV-Honvéd kórház) és szülni is ügyeletesnél fogok.


Viszont most esett le, hogy a CTG-ken kívül kell még egy streptococcus vizsgálat is, amit a régi magándokim még nem csinált meg.


Azt is meg tudom csináltatni szerintetek a Honvéd kórházban? Foglalkoznak ott ilyennel, vagy kell keresnem itt is egy magándokit a vizsgálatra? Egyáltalán hányadik héten kell ezt megcsináltatni? A régi orvosomhoz emiatt nem mennék vissza 300 km-re. :)


Köszönöm a válaszokat.


2019. febr. 18. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
35-36. héten. És mivel kötelező, leveszik az sztk-ban is.
2019. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nincs már benn a protokollban az hogy kötelező a strepto. szűrés. Már kb. 3 éve kivették a kötelező vizsgálatok közül.
2019. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van az 4-5 év is. Már lányommal se kellett, aki mindjárt 4.

Panasz esetén szűrik csak, vagy ha más miatt kórházba kerülsz. Most nekem levették a 32. héten, mert lázas betegen bekerültem.

2019. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kotelezo. A nok 40%-a hordozo, hogy aktiv-e, arrol ad pillanatnyi kepet a szures, viszont ha egyszer pozitiv a teszt, automatikusan kapja a gyerek a szuletesnel az antibiotikumot, akkor is, ha utana mar negativ meg szules elott a teszt, ezert ha meg is csinaltatod, en maganban tennem a helyedben. Ritka egyebkent, hogy a babanal is gondot okozna, meg ha pozitiv is lesz. Es sokaknal mar szules elott negativ is, csak akkor mar bekerult a rendszerbe egyszer, hogy pozitiv, es automatikusan adjak a babanak az antibiotikumot, ami ha gond van, akkor hasznos, de alap esetben roncsolja a belflorat, es jobb elkerulni, az ujszulott szeparaciojat is rafoghatjak erre.
2019. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztk ba jârtam nem csinàltàk meg. Mikor mentem szülni kèrdeztèk hogy volt e ilyen vizsgàlatom mivel nem volt kaptam antibiotikumot. Utànna figyelték a babàt mert nem volt ilyen szûrèsem ès neki pozitiv lett az eredmènye ezërt napi 2 szer 5 napig antibiotikumot kellett kapnia. Aki magânba jàrt ès volt ilyen vizsgàlata nem is néztèk neki a babànàl. Ezek utân szerintem èrdemes megcsinàltatni.
2019. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!