Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség végén váltom...

Ha a terhesség végén váltom le az orvosomat, kell szólni a réginek?

Figyelt kérdés

Igazából nem leváltom, mert nem lesz új fogadott dokim, csak nem akarok az eddiginél szülni. 35 hetes vagyok. Legutóbb 32 hetesen voltam nála, de akkor eldöntöttem, hogy többet nem megyek hozzá.

Egy másik kórházhoz tartozom, nem ahhoz, amelyben ő dolgozik. Úgy döntöttem, az utolsó hetek vizsgálatait a kórházban (ahová tartozom alapból) végeztetem el és a szülés is ügyeletes dokinál fog zajlani.


Az ok: egyáltalán nem éreztem, hogy a kifizetett pénzemért plusz szolgáltatást kapok a magándokinál, elkért 15 ezret minden gondozós alkalomért, de soha nem csinált UH-t (kötelező genetikai UH-kat is máshol kellett csináltatnom pluszban), fél perc alatt megnézte a méhnyakat, méhszájat és ennyi. Általában max. 5 percet voltam bent a rendelőben 1-1 terhesgondozás alkalmával, öltözködéssel együtt.

Egyáltalán nem emlékezett rám még a 32. héten sem (4 hetente mentem hozzá), fogalma sem volt, milyen problémáim voltak korábban vagy mi a nevem, mindenre újra rá kellett kérdezni. Ha kérdezni mertem valamit, szűkszavúan válaszolgatott és látszott rajta, hogy már fogadná a következő beteget. Így nem érzem azt, hogy a szülésnél sokat használna, ha ő lenne bent, és nem is akarok annyi pénzt kiadni a szülésért. Nem bíznék meg benne jobban, mint a kórházban az ügyeletes dokikban (neves kórház, neves orvosokkal, jó véleményeket olvasok).


A kérdésem, hogy ilyenkor fel kellene hívnom az eddigi dokit, hogy bocs, de többet nem megyek hozzá? Vagy egyszerűen nem megyek? Ahogy írtam, legutóbb a 32. héten voltam nála, azt mondta legközelebb a 36. héten menjek (tehát jövő héten lenne esedékes) és akkor már csinál CTG-t is. De én CTG-re már a kórházba szeretnék menni. Nem foglaltam amúgy időpontot a régi dokimhoz jövő hétre, tehát "lemondani" nincs mit, de ti szólnátok neki? Szerintem azt se tudná, ki vagyok, ha felhívnám...


A másik: ugye a 32. héten voltam utoljára terhesgondozáson (méhszájat, méhnyakat nézett), a kórházban a 37. héten lesz először CTG, közben el kellene mennem valami vizsgálatra? Így a terhesség végén gondolom nem ideális, ha 5 hétig nem lát orvos. Hívjam fel a kórházat és kérjek egy sima vizsgálatra időpontot, bármelyik dokihoz? Vagy elég a 37. héten a CTG, nem baj ha addig nem lát orvos? (Vérvételt csináltatok laborban jövő héten.)


Köszönöm!


2019. febr. 19. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Jo dontes szerintem az ugyeletesnel szulni, kisebb az eselye a bevaatkozasoknak szemben a fogadott orvosnal torteno szuleskiseresnel. Ha nem is emlekezett rad, akkor lehet, fel sem tunne neki. Szerintem azert egy visszajelzes nem art, hogy tudja, mit nem ugy csinalt, ahogy te szeretted volna.


Nem kell elmenned a terhesseg vegen mas vizsgalatra, eleg a CTG (meg sok is). Nincs egyebkent kotelezo vizsgalat a terhesseg alatt, csak nekik kotelezoen felajanlando, kiveve, ha van barmi oka. Ha alacsony kockazatu a terhesseg, akkor meg a tul orai CTG sem indokolt. Ha lat orvos, az sem garancia semmire, ok csak pillanatnyi allapotot latnak.

2019. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Csak a legelején volt kicsit problémás a terhességem, hematoma miatt véreztem 8 hetesen, de az szerencsére hamar felszívódott. Aztán 12 hetesen azt mondták, a méhlepény részben fedi a méhszájat, de a következő UH-ig ez is feljebb húzódott és már teljesen jó helyen volt.

Szóval azóta minden rendben van, problémamentes a terhességem. Legutóbb a 32. héten teljesen zárt volt a méhszájam, és nem rövidült meg a méhnyak (C3000 van a papíromon).


Akkor szerintetek nem gond, ha a 32. heti vizsgálat és a 37. heti CTG között nem lát orvos? Nyilván ha továbbra sincs panaszom.

2019. febr. 19. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor fogadod fel, amikor kimondod, hogy szeretnéd, ha szülésnél jelen lenne és rákérdezel, mit kér ezért. Ha nem volt ilyen, nem fogadtad fel. Ha ráadásul másik kórházban akarsz szülni, akkor meg tényleg mindegy. Hívd fel ott a terhesambulanciát vagy szülészet-nőgyógyászatot, biztos elirányítanak, hová és mikor kell menned.
2019. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bàr màr lassan 2 ève, hogy utoljàra szültem, nem tudom, azòta vàltozott-e, de a 36.hèt környèkèn van egy kenetvètel. A biztonsàg kedvèèrt kèrdezd meg a kòrhàzban, hogy mikor menj, van-e mèg ez a vizsgàlat?!
2019. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt teszel, amit akarsz, de azért szerintem illik jelezni. Ha bármilyen szolgáltatóként dolgozol, gondolom neked is jól esik, ha szól valaki, hogy lemondja, mintha csak simán nem jön el. Ez inkább csak egy illedelmes emberi gesztus, de természetesen nem fog semmi történni akkor sem, ha egyszerűen nem mész többet.
2019. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!