Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CTG-n végeznek méhszáj/méhnyak...

CTG-n végeznek méhszáj/méhnyak vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek először CTG-re, 37 hetesen. Terhesgondozásra magándokihoz jártam, de a szüléshez nem fogadtam fel (jó lesz az ügyeletes). Legutóbb a 32. héten voltam nála, akkor mondta, hogy legközelebb már ne hozzá menjek (hozzá többet nem is megyek), hanem a kórházba CTG-re. A kórházban még sosem jártam, egy orvost sem ismerek, csak most kértem időpontot CTG-re.


Az lenne a kérdésem, hogy a CTG-n fognak mást is vizsgálni, vagy csak a magzatmozgást/szívhangot? De akkor ott lent rám sem néz senki? Ahhoz külön időpontot kellene kérnem a kórházban?


Hogy szokott ez menni?


2019. febr. 21. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a magzatmozgást nèzik.

Ha azt akarod, hogy valaki vizsgàljon meg időpontot kell kérned az sztkba

2019. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem neztek nekem.
2019. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
CTG-n nalunk megcsinaljak a vizsgalatot és utana megnezi az ugyeletes orvos. Most neked ha jol ertem nem volt még meg az utolso kenetveteles vizsgalatod, szoval mindenkeppen kerned kell egy idopontot vizsgálatra is szerintem meg vervetelre beutalot. (alvadasos ha jol emlekszem)
2019. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egyszer, mikor megemlítettem, hogy görcsöltem.
2019. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem CTG-n még vérnyomást mértek.

Terhesgondozásra menned kell külön, ha szeretnél. Ennyire későn már engem se hívott a doki, a kiírt dátumom után kellett volna csak mennem, de 10 nappal előbb meglett a manó.

Az utolsó laborra, ha még nem voltál, nem kell beutaló, a kiskönyvedet gondolom kitöltötte a háziorvos az elején, azzal mész az SZTK-ba, ahogy az előző két alkalommal is voltál gondolom, hacsak nem magánban csináltad azokat is.

2019. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37 hetesen már minek kellene méhszájat nézegetni? Koraszülött már nem lesz, ha beindul, akkor meg úgy is észreveszed, elég akkor megvizsgálni. Ha nincs fájásod, akkor tök mindegy, nyitva van-e. Majd max túlhordáskor megnézik, hogy nyitva van-e annyira, hogy be lehessen indítani.
2019. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!