Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok első...

21 hetes kismama vagyok első babával, és kezdek beparázni. Ugye, azért jó lesz?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben minden kisgyerekes ismerősöm halálra paráztat, hogy milyen nehéz egy kisbabával, és mennyire hatalmas feladat ez... Jó, nyilván tisztában vagyok vele, hogy nehéz, és jól tudom, hogy közel sem olyan rózsaszín habos-babos dolog ez, ahogy a tévében látja az ember. Tudatosan vállaltuk a gyermeket, sőt sokat küzdöttünk érte, hogy összejöjjön. Viszont az utóbbi időben mindenkitől csak a nehézségekről hallok, és kezd olyan érzésem lenni, mintha jó oldala nem is lenne, csak a szenvedés meg a fáradtság... Szóval kérlek, világítságok meg nekem a pozitívumokat is :)
2019. febr. 25. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem minden habos babos lesz amint a kezedben fogod tartani a kisbabád!! Ne félj. Biztosan lesznek nehezsegek de elvezd az anyasagot es ne ezen parázz! :)
2019. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem minden csak hozzaallas kerdese! Nyilvan barmora nehez lesz az eleje, de aztan szepen osszecsoszolodtok es mennk fog mint a karikacsapas. A magyar emberek hajlamosak negativan latni minden, de hidd el a te dontesed hogy hogyan eled meg ezt az egeszet!
2019. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Hát persze, hogy csak a rosszat nyomatják, mert tényleg nehéz és fárasztó - és nagyon imádják ezt kiadni, kipanaszkodni magukból. Ez alap emberi természet.

Ettől függetlenül rengetegen, boldogan nevelik fel a gyermekeiket, kérdezd meg édesanyádat, nagymamádat.


Saját tapasztalatot még nem tudok, csak annyit tanácsolnék, hogy a nagyon károgó, megmondó, úgyis szar lesz, meg úgyis 80-szor fog kelni a te gyerked is éjszakánként mert az enyém is annyiszor kel típusokat építsd le.

Nekem például a tesómmal tök jó elbeszélgetni, őszintén el tudja mondani a nehézségeket, az örömöket is, látjuk is heti szinten. Nem rózsaszín minden, de nagyon élvezi, szeretettel, örömmel csinálja. Van egy közös barátunk, ők egyszerre szültek, nem értettem miért építette le, mert alapból aranyos csaj. Na mostmár pontosan értem, fél óra beszélgetés után elmegy minden életkedvem.


Hidd el, van jó oldala, csak egyeseknek valahol le kell vezetni a feszültséget és átadni a barominagy élettapasztalatot.

2019. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy mindenki mazochizmusból vállal második, harmadik... gyereket? :)


Rettenetesen nehéz, óriási felelősség, felforgatja az egész életed, de ha nem lenne benne öröm is, senki se csinálná.

2019. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nehéz feladat, de akkora boldogság, hogy csak na! :)

Személy szerint már alig vàrom, hogy megszüljek újra, nehezen bírom már. 36 hkm

2019. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jaj, de cukik vagytok :) Köszönöm!

Én is úgy képzelem, hogy minden nehézség ellenére csak a hozzáálláson múlik a dolog, hogy az ember hogyan éli meg. Olyan nagyon vágytunk rá, és annyira várjuk őt, el nem tudom képzelni, hogy a születése után csak szenvedés legyen és megpróbáltatás az életünk. De egyelőre csak elképzelni tudom, milyen lehet :)

2019. febr. 25. 16:58
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Olvasgasd facebookon az Anyúzdát. Onnan teljesen reális képet kapsz a szülőségről. Amúgy fantasztikus képességekre fogsz szert tenni. Megtanulod 5 perc alatt megenni a reggelit, ebédet, vacsorát. Megtanulsz alvás nélkül élni. Olyan türelmet fogsz tanulni, amit egy tibeti szerzetes is megirigyelne. Megtanulod egyetlen táskába bepakolni az egész babaszobát+ a konyhád felét. Megtanulsz úgy vezetni, hogy közben mindenféle lehajigált tárgyakat veszel fel. Szóval, a szülőség egy szuperhős képző.
2019. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A nehézséget én abban érzem, hogy mikor megszületett a fiam, kettőt kérdeztem: Honnan tudom hogy fázik a babám, mert július közepén szültem és kánikuka volt-erre az volt a válasz, mit tudom én ha ennyire izgul anyuka hagyok itt egy rugdalózót aztán tessek ráadni.
2019. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Folyt: olyan valaszt vártam, hideg a keze, orra, fickándozik-na ezt kaptam. Másik hogy kell e büfiztetni babát mert én úgy érzem az enyém nem büfizik és kb mikor tehetem le mondjuk fél óra büfiztetés próbálkozás után? És erre is annyi volt anyuka ahogy gondolja. Mikor mondtam sehogy nem gondolom sajnos, de anyuka a maga fia és nem tudja mit csináljon? Na nálam itt szakadt el vmi, semmi segítség, mindent nekem kell kitalálnom, elintéznem, mennem ...és ahol lehet még keresztbe is tesznek emberek. EZÉRT nagyon nehéz, nagyon fárasztó és borzalmas néha. Egyébként én tök jól meglennék, soha nem sírtak, nem éjszakáztunk, okosak, aranyosak, jól kijövünk egymással, őszinte lehetek celük.
2019. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aztán ami meg legfárasztóbb és idegkimerítőbb, hogy semmi jót nem tudsz tenni a gyerekeddel külvilág szerint és ezt nehéz megemészteni elengedni. Értsd: ha vele alszol, sz.r anya vagy majd meglátod, külön, sz.r anya vagy majd meglátod. Ha répát adsz neki sárga lesz, ha nem adsz répát nem fog tudni fütyülni és fütyülni nem tudó gyerekek.... de ennel jóval durvábban megy.
2019. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!