Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy valamelyik...

Lehetséges, hogy valamelyik orvos tévedett a terhességi időt illetően?

Figyelt kérdés
November 21-én voltam barnás vérezgetés miatt orvosnál, aki azt mondta, hogy 6 hetes terhes vagyok és (hasi)ultrahangon is megmutatta a babát, majd mondta, hogy dec 5-én jöjjek vissza ultrahangra. Ekkor elvileg 8 hetesnek kéne lennem, de ma (dec.5.)az ultrahangos orvos hüvelyi ultrahanggal azt mondta nekem, hogy ez kizárt max 5-6 hetes vagyok most és nincs szivdobogás. 2 nap múlva megyek kontrollra. Van okom aggodalomra???
2007. dec. 5. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Hát sajnálom, ami történt! Én csak azt tudom elképzelni, hogy kb 6 hetes korában elhalt az embrió... Ezért lehet, hogy még mindig ugyan akkora, mint 3 hete. 8 hetesen pedig a szívdobogásnak látszania kellene(főleg hüvelyi uh-on). A kontroll mindenképpen fontos, mert azért nézzék meg mégegyszer!!! Sajnálom, és kitartás!
2007. dec. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért még ne ess kétségbe.

Lehet, hogy a hasi uh.-gon elnézett valamit a doki.

Ilyen korai terhességnél mindíg hűvelyi uh-gal vizsgálnak.

Ha tényleg csak 5-6 hetes, akkor elképzelhető, hogy még nem látszott szívdobogás. Számold ki magadnak, hogy mennyi idős terhes vagy. Tudod, hogy mikor volt az uccsó mensid első napja, onnantól számolják a terhességi kort, de persze a baba 2 héttel később fogant természetesen.


Én szorítok, hogy minden okés legyen.

2007. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan,hogy az orvosom két hétig 8 hetesnek látta a babát,tegnap azt mondta kb. 10 hetes.

Közben nő mint a bolondgomba!:)

Nem kell rögötn a legrosszabbra gondolno kedves első válaszadó.

Tévedni emberi dolog,márpedig az orvosk is emberek.

Újat mondtam volna?


Szorítok

2007. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell egyből rosszra gondolni, a hasi uh ilynekor még nem pontos, ezért szoktak hüvelyit csinálni. Én inkább annak hinnék.

5-6 hetesen még valóban nem ver a szive, ez még nem jelent semmit.

Drukkolunk, hogy minden oké legyen!!!

Írj majd, hogy mi volt!!

2007. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy mikor volt az utolsó menszeszed első napja, mert mint már előttem is írták, onnantól számolják a terhességet. Számolj vissza és megtudod, hány hetes vagy. Kitartás, nem biztos, hogy baj van.
2007. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rosszra gondolni, számolj jobban utána! Az ultrahangon csak a gép által becsült méretekből következtetnek a magzat korára, az igazi támpont a fogantatás ideje (lenne). Szorítunk neked, biztos rendben lesz!
2007. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a doki nézett el valamit... Mert ha már a hasin konkrétan megmutatta a bébit, nem csak a petezsákot, hanem a babát, akkor annak a kis szívének tegnapra már igencsak dobognia kellene:( Főleg hüvelyi UH-val ami kicsit pontosabb képet is ad mint a hasi.
2007. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom voltál e kontrollon, de érdekelne a dolog. Nekem azt mondták a második babámnál, hogy nem vagyok terhes, 1 hét múlva kontroll, 1 hét múlva pedig 12 hetes voltam. Néha nagyon benézik az orvosok. Ők is csak emberek! Ha tudsz valamit légyszi írd meg ide!
2007. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!