Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden áron kell hálapénzt...

Minden áron kell hálapénzt adni a szülész orvosnak?

Figyelt kérdés
Egy olyan ember haljon meg akinek pl.egy fillérjébe sincs plusszba
2019. febr. 27. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szülhetsz az ügyeletesnél. Ha ragaszkodsz valakihez, nyilván nem várhatod el hogy bemenjen hozzád a szülinapi bulirol ingyen. De ügyeletes doki is van!
2019. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem, miért kéne?

Nem kötelező orvost fogadnod. Ha viszont fogadsz, akkor fizetsz.

2019. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha orvost fogadsz akkor kell fizetni.

De másképp nem kell

2019. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet szulni ugyeletesnel, nem fogsz rosszabb ellatast kapni. Nekem csaszarom volt igy, a legcukibb dokival volt dolgom a világon
2019. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én orvosom csak a vizsgalatokert kér pénzt. Persze azért valamennyit adok neki a szulesert is, de mint mondtam ő nem várja el
2019. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Ezen mar sokszor gondolkodtam. Eljarok maganrendelesre, ott fizetek szépen... bejön a doki a szülésre a vasárnapi ebédje mellől... mi van ha akkor mégsem fizetek neki? Mármint számlát soha semmiről nem kapok, nyilván nem foglaltatik szerződésbe hogy akkor a szülésen ha bent van, akkor kap 200ezer ftot. Ilyenkor csak úgy hoppon marad? Nem vagyok még terhes a kérdésem csupán filozófiai
2019. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénz nem kötelező, azt, ahogy a nevében is benne van, hálából adod ha akarod. Utólag, ha elégedett vagy az ügyeletessel és annyit, amennyit jónak látsz.


Ez nem ugyanaz, mint amikor orvost fogadsz - az teljesen más, ott előre leszerződtök (akár csak szóban) és egy plusz szolgáltatást fizetsz ki neki, fix összeg, nem hálapénzt adsz.

2019. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Miért halna meg bárki is, mert nincs fogadott orvosa? Az orvos akkor is ellát Téged, ha nem fizetsz neki, max nem nyalja ki a feneked. Neki sem hiányzik egy haláleset, nyugodj meg.
2019. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ügyeletesnél fogok szülni, és nem fogok neki pénzt adni.

Én tanárként keresek havi 135 ezret, ő sokszor ennyit kap egyetlen szülésért (fogadott dokiként), plusz ott a kórházi alapfizetése, plusz a mi kórházunkban dolgozó összes dokinak van magánrendelése is.


Azt hiszem, nem kérdés, melyikünknek hiányozna jobban az a pénz. :) Ezért nem fogok neki pénzt adni, és nem is fogom rosszul érezni magam emiatt. Amúgy sem ingyen lesz a szülés, hiszen a TB-t fizetem...


Ettől még maximálisan tisztelem az orvosokat, és ha minden jól megy, hálás is leszek neki, de nem érzem úgy, hogy ezt hálapénzzel kellene bizonygatnom, mikor ő minden hónapban a többszörösét keresi az én fizetésemnek.


Ha lenne fogadott orvosom, természetesen adnék neki pénzt.

2019. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!