Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba előnyök, hátrányok?

Baba előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Pro és kontra érvek a terhesség, szülés, gyereknevelés mellett/ellen?
2019. márc. 1. 03:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Ellene nincs semmi. Ha egészséges vagy, adottak a körülmények, akarod, akkor hajrá. Sajnos én impotens vagyok.
2019. márc. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Nincs ellene semmi, mellette sem



Vagy akarod, vagy nem


És ennyi

Ekkor ami ellene lenne sem hátrány már



De biztosan vannak, akik másként élik meg.



Szerintem az élet értelme, úgy építettem / építettük fel az életem/ életünket, hogy gyerekekkel éljünk boldogan. Ne hiányozzék az előtte való élet...

2019. márc. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

A terhesség, szülés nem csak rózsaszín cukormaz, mint a gyerek nevelés sem.

De ez egy belülről jövő érzés, hogy akartok-e vagy sem.

Nincsenek mellette érvek, sem ellene.


Az biztos, hogy azt is megviselheti egy problémás terhesség, szülés gyerekneveles, aki 100%-ig akarta.


Ha nem vagy benne biztos, hogy maradéktalanul szeretnéd, inkább várjatok egy kicsit.

2019. márc. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha több a pro vállalsz, ha kevesebb akkor még nem???

Neked még nagyon nem kell gyerekvállaláson agyalnod, szerintem.

2019. márc. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha így gondolkodsz a gyermekvállalásról, hogy mi az előnye, meg a hátránya... akkor (még) ne legyen gyereked.

Az egész életed megváltoztatja. Hoz majd nagyon jó és rossz időszakokat. Mindegyiket meg kell élni. Nem csak jó dolgok lesznek. Az vállaljon gyereket, aki ezzel tisztában van, és ezzel együtt sem szeretne semmi mást jobban, mint anyává válni.

2019. márc. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Jézusom, a gyerek nem egy bicikli, hogy elmondhassam pro: hasít meg minden de kontra: kicsit kattog a váltó...
2019. márc. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt nem így értettem.

Akinek van már gyereke, leginkább attól kérdezném, mivel ő már megélte, hogy mik a tapasztalatai, mik a negatívumok és a pozitívumok a terhesség, szülés és a babázás/gyereknevelés alatti időszakban?

Pl: terhesség alatt meghízol, szülés fájdalmas, babázás alatt kialvatlan, kimerült és egy roncs vagy stb, csak mondtam vmit.-Ilyeneket írjatok le. Tudom, hogy leírva és átélve teljesen más és nem ez alapján döntöm el, hogy akarok-e gyereket, csak érdekelne a tapasztalat.

2019. márc. 1. 07:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Terhesség jo, szülés a szokásos, gyereknevelés unalmas.

Pl nezd a játszoteret. Kb egyszer be nem tennéd a lábad, de gyerekkel jarhatsz napi kétszer is homokozni, hintázni. Csoda izgalmas.

Vannak felemelő pillanatok ugyan pl mikor először beszél, jár, cukin nevet, de alapvetően egy masik ember. Kb mint egy uj lakotárs csak épp nem felnőtt.

2019. márc. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olyannak valo aki birja a gyerekszintet. Letud ezredjére is ülni ahhoz, hogy ninozzon az autoval, vagy jatekbabát pelenkazni huszmilliomodjára, meg tizig számolgatni hatszázezredjére, birja a bogyo es babocat milliomodjára elolvasni, strandon a babamedencét lapattal vödörrel játszani félnapokon át, szoval gyerekszinten lenni kb 12 évig(?)
2019. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A terhességem végig hánytam, majd meghaltam a melegtől mivel végig vittem a nyarat. Sürgősségi császárom volt ami után azt hittem többet nem állok lábra. Kórházban lét alatt mindenki röhögött rajtam mert kijött a depresszióm és csak sírtam hogy engedjenek ki innen. Babám 3 hőnapig hasfájós volt, szinte semmit nem aludtam. De azt mondom megérte, az a nevetés, mosolygás mindent megér. Mondom ezt úgy hogy sohasem akartam gyereket.
2019. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!