Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek belekakilt a babája a...

Akinek belekakilt a babája a magzatvízbe mesélne egy kicsit?

Figyelt kérdés

Hogy derült ki, hogy belekakilt a baba?

Éreztél valamit?

Mit csináltak utána a babával?

Mit mondtak az orvosok?

Tovább kellett a kórházban maradnotok?


2019. márc. 3. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk úgy derült ki, hogy zöld volt a magzatvíz, ezt nem lehet érezni.

A fiam valamennyit le is nyelt belőle, ezért egy hétig antibiotikumos kezelést kapott.

2019. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is úgy derült ki, hogy méregzöld volt a magzatvíz. Előtte való napokon az Nst-n is gond volt, később mondta a doki, hogy lehet az már ezt jelezte.

Szerencsére semmi fertőzést nem kapott el a babám, de 2 napig zöldes árnyalata volt a gyereknek és 4 napig voltunk bent a kórházban, mert vártuk a leoltás eredményét.

2019. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Zöld volt a magzatvíz, kapott antibiotikumos kezelést, amíg a kórházban voltunk. Nem voltunk bent tovább. Érezni ezt nem lehet. Minden rendben volt/van a gyerekkel, az enyém már elmúlt 15 éves.
2019. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
40. Hét betöltése után naponta kellett mennem ctg-re, és 2 naponta nézték a magzatvizet. 40+5-nél derült ki, hogy belekakilt a magzatvízbe. Mondták, hogy szülök. Kaptam infúzióban antibiotikumot, előkészítés után burokrepesztés, aztán oxiticin. 1,5 órával rá megszületett. Születése után kitisztították a légutakat, csináltak vizsgálatot, kidrtült, hogy kapott egy fertőzést. Így pár nappal tovább maradtunk a kórházban, mert kapta az antibiotikumot, aztán mikor újabb vizsgálattal kiderült, hogy minden rendben, akkor mehettünk haza. De végig velem volt a szobában, a gyógyszerszedésen kívül minden ugyanúgy volt, mint a többi babánál.
2019. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Nálam is a zöld magzatvízből derült ki. Mivel a magzatvíz folyás nálam fájás nélkül jött, kaptam oxitocint, gyorsítani a folyamatot. Sajnos a baba hanyattfekvésben volt, emiatt császár lett a vége.

Antibiotikumot kapott, a császár miatt 5 napig voltunk benn.

Nem volt semmi vész utána, már 3 éves.

2019. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

A fiam 41 hét után született már majdnem 42 volt. Vajúdás közben burkot repesztettek és akkor látták hogy zöld a víz. Kaptam még egy ló dózis oxitocint és egy viszonylag hosszú kitolasi szakasz és bazi nagy gatmetszes után megszuletett.

Később megkésett beszédfejlodes volt nála, majd mostanra adhd a diagnozisunk.

Borzalmas bűntudatom volt hogy én okoztam neki ezt a betegséget, hiszen nem tudtam elég gyorsan megszulni öt így ugye oxigén hiany alakulhatott ki, mindenki erre fogta a betegségét.

Egész addig, míg meg nem született a lányom, gyorsan, flottul tok tiszta magzatvizzel tökéletes beszedfejlodessel és ugyanúgy kiderult iskolában hogy adhds.

Úgyhogy egyáltalán nem egyértelmű a kapcsolat a mekoniumos víz és későbbi eltérés kozott

2019. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki az az ökör, aki lepontoz átélt tapasztalatokat? Kérem, meséljen akkor, nála hogy s mint volt ez. Gondolom sehogy, mert halvány lila segédfogalma nincs az egészről, csak nyomkodja a pirosat mint süket a csengőt.
2019. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Túlhordás után mindkét alkalommal a magzatvíz vizsgálata alatt derült ki, hogy zöld a víz. Mindkétszer rögtön burkot repesztettek. Első alkalommal indítottak oxyval, majd császár, a masodik alkalommal nem adták az oxyt, rögtön csaszaroztak.

A kisebbik beleivott, 15 napig antibiotikumot kapott és 2 napig nem szoptathattam. Ebből végül 5 nap lett.

2019. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38. héten elfolyt a magzatviz, otthon még színtelen volt, kórházban már zold. 5 óra alatt semmit nem tagultam, így vittek a műtőbe, meg sem próbáltak természetes úton...
2019. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nst-re mentem 38 hetesen. Aztán felküldtek a szülőszobára, magzatvíz mintavételre....

A doki a vizsgálat után csak annyit mondott, hogy most szülünk 😁

De addigra már burkot repesztett...folyt minden belőlem...sajnos nem tágultam, így császár lett belőle.

A babával nem volt semmi gond 😊

2019. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!