Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki szedett Metformint a...

Van aki szedett Metformint a 3. trimesztere alatt? Valóban érdemes az értékeimre szedni ezt? Nem egyezik a véleményem a dokiéval.

Figyelt kérdés
Külföldön lakom és 29 hetes vagyok. A babámmal eddig minden rendben és a magzatvízzel is. A glukóz tolerancia teszt 24 hetes éhgyomrira volt 5,2 és a többi is jó volt. A két órás értékek étkezés után általában 5,2 és 6,5 között szoktam mérni. Mindennap mérem és mindig ilyen értékeim vannak. A dokim szerint diabéteszes vagyok mert az éhgyomri magas. Ezért Metformint akar velem szedetni ha nem megy le akkor meg inzulint. Én nem hiszem hogy az 5,2 érték magas éhgyomorra de mindegy. Szerintem meg nincs diabéteszem és nem merem bevenni ezt a gyógyszert mert jót nem olvastam róla és keresztül megy a méhlepényen is a gyógyszer. A magyar barátnőm szerint ez nem diabétesz és ne szedjem be. A neten is csak azt olvasom hogy a legtöbb hölgyet teherbeesés után leállitják erről és nem rászoktatják. Aki ebben jártassabb mi a véleménye? Én szerintem erre őrültség gyógyszert szedni! Diabetológushoz jövőhét megyek.

2019. márc. 4. 05:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, picit talán tényleg magas az éhgyomrid, de semmi vészes. Ha étkezések után nincsenek nagy ugrások felfelé, akkor sztem oké. De ezt orvos tudja megmondani..

A Metformin tényleg fura, itt Mo-n általában leveszik az embert róla.. De a védőnőm azt mondta, hogy nem minden esetben szokták levenni, és egészséges babájuk lesz azoknak is, akik szedik végig.

Magától a gyógyszertől én nem félnék, én kb. 14. hétig szedtem a Merckformint, leállították, és azóta kínlódom a cukrommal, úgyhogy én tök szívesen szedném. A 14. hétig semmi rosszat nem tett. De nem tudhatom...

Ennyit tudok mondani... konzultálj másik orvossal is esetleg.

2019. márc. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

IR-es vagyok, 3 makkegészséges gyerekem van, mindig végig szedtem a Mercformint, csak a szülés előtti hetekben építettem le, mert szoptatni nem lehet vele.


Szerintem ezt endokrinológussal kéne megbeszélned, hogy NEKED szükséged van-e rá az értékeid alapján. Inzulint is kéne nézni.

2019. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
A metformin abszolult nem árt. Valahol pl. tulsúlyis kismamáknak alapból adják. Én 34. hétig szedtem ir. miatt.
2019. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!