Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti nem féltetek attól, hogy...

Ti nem féltetek attól, hogy nem lesz elegendő pénzetek, ha lesz kis babátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan párokra akik nincsennek túl jó anyagi helyzetbe. Nagyon félek attól, hogy hogy tudunk majd megélni egy babával. Sose leszünk jobb anyagi helyzetbe úgyhogy az, hogy várjunk még vele nem megoldás.
2019. márc. 4. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Olyan anyagi helyzetbe, ahol még mi ketten se jövünk ki nyilván nem vállanék babát.

Miért? Hogy még többet idegeskedjek? Hogy ő is szívjon?

Mi olyan 450 ezret keresünk ketten, ebből 80 ezer a lakáshitel. Meg elmegy még vagy 120 ezer rezsire, kajára.

Most 1 hós a babám, és még én így is néha ideges vagyok, szeretnék neki megadni mindent, és annyira baromi drága minden.


Honnan tudod, hogy sose lesztek jobb helyzetben? Ha így álltok hozzá. Munkahely váltás? Tanulás? Mellékállás? Végső soron valami külföldi munka? Azért van 2 embernek lehetőségei, már ha csak az egyik lép is lehet jobb nem?

2019. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem. 10+ éve együtt éltünk, a kapcsolat biztos volt, ha nagyon megszoroltunk volna anyagilag, visszamentem volna dolgozni amint lehet, és a baba ment volna bölcsibe.
2019. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nehéz kérdés. Attól függ, mennyi a fix kiadásotok, és mennyi ellátást fogsz kapni, míg nem dolgozol. Egy kisbabát lehet kevés pénzből is vállalni, kezdetben olcsó, használt dolgokkal sokáig elvan, utána meg már visszamehetsz dolgozni. De ha van pl hiteletek, akkor azt fizetni kell, és nem mindegy, hogy gyes-ből/családiból kell fedezni... vagy ha tápszeres lesz, arra fixen kell számolni, neadjisten beteg lesz, akkor még többet... nem tudhatod előre...
2019. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Hány évesek vagytok kérdező?

Nálunk ezért 30+ lettek a gyerek.Nem úgy indultunk útnak, hogy kaptunk házat és pénzt így mindent magunknak kellett megteremteni.Güriztünk mint állat napestig azért, hogy előteremtsük azt amire már merünk gyereket vállalni.Bevallom engem frusztrálna ha nem tudnék megadni mindent ami ahhoz kell, hogy az ,,átlagba" beleférjen a gyerek.Nem vagyunk gazdagok, de ha lenézné a többi gyerek őt a ruhája vagy valami miatt az zavarna.A másik bánatom így az, hogy testvére meg nem lesz mivel ,,öregszünk".Gáz így is meg úgy is.

2019. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk véletlenül jött össze a baba, bizonyos okokból még nagyon szerettünk volna várni vele 1-másfél évet. Az egyetlen ok, amiért mégis bevállaltuk hamarabb az az volt, hogy biztos lábakon állunk anyagilag és semmiben sem fog hiányt szenvedni. Minden lehetőséget mérlegelve arra jutottunk, hogy jól fog járni a pici, ha most érkezik, így megtartottuk. Azt akartam ezzel mondani, hogy én csak a gyerek szempontját nézném. Ha hirtelen kiderülne, hogy valami olyan betegsége van amit csak magánúton lehet gyógyíttatni, meg tudnátok oldani? Ha tartósan beteg lenne ki tudnátok fizetni a gyógyszereit? Ha baj lenne a lábával meg tudnátok venni 3-4 havonta a 15-20 ezres gyógycipőket/tapbetéteket? Ha speciális ellátásra szorulna tudnátok fizetni az elhelyezését? Ha kiválóan tehetséges lenne mondjuk matekból, meg tudnátok tenni hogy különórára, szakkörre, versenyekre járjon? Ha sportolni szeretne valamit, bele fog férni a sportfelszerelés?


És ez csak töredéke annak, amit mérlegelni kell egy gyerek bevállalásakor. Mert ha ép-egészséges-problémamentes lesz, akkor mondjuk az orvosi költség nincs, de úgy nem lehet belevágni ilyesmibe, hogy ha egészséges lesz akkor jó, ha meg beteg, akkor nem tudunk vele mit kezdeni. Ha ezekre a kérdésekre "nem" a válasz, akkor én nem bátorítanálak titeket egy babára. A mai világban is lehet tisztes szegénységben felnőni, de be kell látni, hogy a gyerek szenvedi el ennek a legtöbb aspektusát.

2019. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
De féltünk és pont ezért nem is vállaltunk babát a bizonytalanra, hanem inkább vártunk. Vártunk arra, hogy párom találjon egy jobban fizető munkát és vártunk arra, hogy én is találjak valami jobbat. 6 évbe telt, de legalább most biztos anyagi háttérrel, a teles lelki nyugalommal várjuk a babánkat.
2019. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!