Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkezdtem kemenyedni. Naponta...

Elkezdtem kemenyedni. Naponta többször érzem de csak kis ideig és csak ha állok,23 hetes vagyok, normális ez?

Figyelt kérdés
2019. márc. 4. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális.
2019. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond.

Amíg nem görcsölsz vagy vérzel, addig minden oké.

Én félidőtől keményedtem mindig, minden további terhességemmel egyre többet, de zárt is maradtam és végig is hordzam őket sőt két terminustúllépésem is volt.

A 3. gyerekemmel a 7. héten keményedett először. Meg is ilyedtem nagyon, de a dokim megnyugtatott.

2019. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :) az elsőnél úgy emlékszem csak 35 hét körül kezdtem kemenyedni, időre született :)
2019. márc. 5. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a 30.hét környéken keményedtem először,de mivel nem gondoltam,hogy baj lehet nem rohantam rögtön orvoshoz.A következő vizsgálaton kiderült,hogy kinyílt a méhszály,akkor a doki lecseszett,h miért nem mentem rögtön mikor a keményedéseket észleltem,mert az volt az előjele,hogy ki fog nyílni a méhszály.Onnantól szigorú fekvés melett 39 hétre szültem a fiam.

Most a 2. terhességnél a 18. héten keményedtem először.Rögtön rohantam a dokihoz (azóta máshoz járok),megnyugtatott,h semmi gond,méhszály zárt,szedek magnéziumot és nem lesz gond!

A magnézium hatására szinte teljesen megszűntek a keményedések,most a 21.héten járunk és talán hetente ha van 1-2.

Ebből is látszik,hogy az orvosok sem egyformán vélekednek erről a dologról,ill.nem igazán lehet eldönteni sem laikusként,hogy ártalmatlanok a keményedések,vagy valami bajt jeleznek.

2019. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!