Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbségek, hogy fiatalo...

Mi a különbségek, hogy fiatalon vagy idősen leszel terhes?

Figyelt kérdés

Fiatal: <25év Idős: >35év


Arra gondolok pl, hogy ha fiatalon szülsz esélyesebb-e, h nem lesz tejed vagy a gyerek egészségesebb lehet-e (nem örököltre gondolok, hanem az időnkénti vírusok stb, hallottam vhol, h vmelyik esetben a gyerek kevésbé beteges). Vagy ha idősebben, akkor jobbak az ösztöneid, valószínűbb a komplikáció?

Ilyesmi különbségekre lennék kíváncsi.


2019. márc. 4. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyetlen előny van abban, ha fiatalon szül valaki. Kisebb a genetikai betegségek esélye (kivéve ha ugye van családon belül ilyen)

Na meg talán az, hogy altalaban(!) egy 30alatti nő jobb fizikumban van, kevésbé sinyli meg a teste vagy egészsége a terhességet és kevésbé faradekony, de ez nem feltétlen igaz mindenkire.

Tej nem függ ettől, 22 évesen szültem és 3 hónapig tudtam szoptatni. Unokanoverem 2 évig szoptatott és 33 évesen szult.

43 éves barátnőm tavaly szült, 14honaoja és még szoptat! :)

Fiatalon szültem és ugyanúgy működnek az ösztöneim, mint idősebb barátnőmnek anyaként. Ez inkább egyéntől függ. Meg a kommunikáció is. Szülés is olyan h én nemtudtam megszukni természetesen, 40es barátnőm megszult természetesen

2019. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

4 gyerekem van.

Fiatalon jobban bírtam az éjszakázást. :D

(30,32,35,39-el szültem. A 3.terhességem volt a legnehezebb, a szülések egyre könnyebbek viszont, az elsőt megszenvedtem...)

2019. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Úristen utolsó

Hogy birod/bírtad?

Én 25évesen szűltem az elsöt, azt hittem meghalok, de megmentettek, akkor megfogadtam, hogy egyke lesz, az is. Többet nem vállaltam be

2019. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem korfüggő egyáltalán, szerintem max annyi a különbség,hogy fiatalon könnyebb általában teherbeesni, mivel ugye minnél idősebb valaki, annál jobban elöregednek a petesejtek(persze mindig van kivétel) + genetikai betegségek kockázata is magasabb

többi nem függ a korral össze!

szoptatás, ha valakinek kevés tejmirigye van..se fiatalon-se idősebb korban nem fog tudni szoptatni

akinek nincs anyaiösztöne-türelme..stb. tök mindegy mikor szül, ugyan olyan türelmetlen lesz

talán annyi még,hogy fiatalabb korban jobban ki tudod élvezni a gyerekeddel a játékidőt, azaz simán beleülsz a homokozóba...stb. legalábbis én azt vettem észre,hogy a 30-40+ játszótéren inkább a padról figyel...de persze itt is vannak kivételek

2019. márc. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első varandósságom alatt 8 hónapig fizikai munká végeztem,közben házat újítottunk,költöztünk, robotoltunk,de 23 évesen semmilyen aggodalom nem volt bennem,hogy ez a terhesség megszakadhat. Most 36 évesen sorozatban vetélek. Semmi nem indokolja. Annyi történt,hogy öregebb lettem. Hiába kímélem magam, meg vigyázok nem maradnak meg.

Pedig szerettem volna ilyen nyugodt és végre érettebb fejjel babázni.

2019. márc. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kolléganőmmel ugyanarra a napra voltunk kiírva szülni. Én 29 voltam, ő 47!

Nekem súlyos toxémiám lett, így korababám lett. Ő meg vígan végig vitte a terhességet komplikációk nélkül.

Szóval a kor csak egy szám. Nagyrészt inkább szerencse kérdése, hogy kivel mi történik. Nyilván vannak idővel emelkedő rizikó faktorok, de semmit nem lehet megjósolni előre.

Régen szinte minden nő egész fiatalon szült. Akkor is voltak beteg gyerekek, vetélések, koraszülések...

2019. márc. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös, ugyanaz a párod mint az első babával?
2019. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Talán csak a fáradékonyságot viselem nehezebben mint fiatalon.

De valahogy sokkal tudatosabban élem meg a babázást, a gyerek fejlőd3sét.

Tapasztaltabb vagyok.

Ugyan olyan csoda mint fiatalon.

21-28-39 évesen szültem, 41 vagyok.

2019. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Igen, ugyanaz.
2019. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz, mert én huszonéves koromban nem können estem teherbe. Az is egy csoda volt, hogy akkoriban 24évesen összejött, 25évesen szűltem. Bár a ciklusaim hosszúak, és rendszertelenek voltaksemmi egészségügyi oka nem volt, f.gátlót Sose szedtem.

És a terhességet is nagyon nehezen viseltem, illetve a szülésem is majdnem katasztrófába torkollott. Ezért nem is vállaltunk be másodikat, nem is volt igény soha kistesóra. Ennek az egynek Minden még lett adva, rengeteg figyelmet, babusgatást kapott.

2019. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!