Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint érdemes...

Milyen vitamint érdemes szedni terhesség alatt? Ti mit szedtetek?

Figyelt kérdés
Hisztek a trimeszteres terhesvitaminban, ami 3 külön szakaszra ajánlja a vitamint?
2019. márc. 5. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem szedtem, mert mindent kihánytam. A nőgyógyászom azzal nyugtatott, hogy nem is kell szedni semmit, mert maximum az étvágyat növeli, de a terhes vitaminok egyébként is az anyukának vannak, mert a baba mindent elszív magának ami kell, szóval ha rendesen táplálkozol, akkor nem is kell semmi. Nálunk bejött, nem is lett semmi gond :)
2019. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha sokat hánysz és nem igen bírsz enni eleget, akkor neked sem lesz elég vitaminod, akkor a baba mit szív el?
2019. márc. 5. 09:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy sokat hánytam. Azt írtam, hogy a vitaminokat hánytam ki.

De ha már kérdezted: gyönyörű egészséges kisbabák születnek úgy, hogy anyuka a 8. héttől kórházban fekszik infúzión és tízen kilókat fogy a szülésig, annyit hány.

Szerinted mennyit érnek ezek a vitaminok? Jó a reklám, és egy kismamának minden vackot el lehet adni amit azzal nyomatnak, hogy jót tesz a babának, még akkor is ha nem ér semmit.

2019. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát jó.

Köszi a választ.

2019. márc. 5. 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én most a GAL Babavárót szedem. Az orvosom ezt és a Femibiont ajánlotta, de azt szedtem egyszer és rosszul voltam tőle.
2019. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia. Trimeszter csak reklámfogás. És nagyon drága. Sokáig szedtem de semmi.

Elkezdtem az A-Z Mama-t amit DMben lehet venni. 2havi adag es 1000ft korul van az ára. Plusz D vitamint és E vitamint. Amugy ez a vitamin hatoanyagban sokkal jobb mint a Trim.

2019. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 közepessüti65 ***** válasza:

Szia. A terhes vitamin tényleg az anyáknak lett kitalálva, mert ha elég tápanyagot, vitamint viszel a szervezetedbe, a baba nem tud mit TÖLED elszívni. Ha elég sok vastartalmú, magnézium, kalcium, c- vitamin dús ételeket eszel, sok gyümölcsöt, halat, akkor nem lesz szükség a terhes vitaminra.

Egyébként a megfelelő mennyiség fenntartásához a Femibiont ajánlom. Minden vitamin megvan benne amire szükség van a terhesség alatt. (trimeszteres vitamin)

2019. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én még csak pár hetes lehetek, onnan tudom, hogy a beágyazódsá napján voltama alegrosszabbul, azóta is fennáll a folyamatos hányinger, rosszullét, émelygés, szinte minden kajára "finnyás" lettem, ránézek és rosszul vagyok. De lehet, hogy ez csak a 12-hétig tart, mert azt hallottam, h elmúlik olyankor, de addigis lehet kéne vmi vitamin. De úgyis megyek majd orvoshoz is, csak érdekelt, hogy a doki azt fogja-e ajánlani, ami neki kedvező. Szóval tapasztalatok érdekeltek elsősorban.

Mindenkinek köszönöm.

2019. márc. 5. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Gravidaval kezdtem, majd elevit, mert ebben nincs glükóz.


Nekem kifejezetten ajánlotta az orvos.

De enélkül is, ez a minimum amit megtehetek. Mellette persze egészségesen táplálkozz!

2019. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Femibion, mellé magnézium, kálcium, C-vitamin. Néha sima multivitamint is vettem be.
2019. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!