Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4hetes terhesen mit tehetek?

4hetes terhesen mit tehetek?

Figyelt kérdés

4 hetes terhes vagyok, korai még, de ma reggelre gennyes lett a mandulám. Fáj is kicsit.

Mit tehetek? Lehet baja a babának?



2019. márc. 9. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos?
2019. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj orvoshoz,a hétvege ellenére ügyelet biztosan van. Egy gyulladás,vagy,ha netán belázasodsz,nagyobb bajt tud okozni,mintha bevennél egy gyógyszert. Elmondod az orvosnak,h mennyi idős terhes vagy és ő tudni fogja,mit írjon fel. Esetleg,ha van algopyrined,egyet nyugodtan bevehetsz már most,az gyulladáscsökkentő is. Nekem a terhességem elején sokat fájt a fejem,a nőgyógyászom is az algopyrint javasolta.
2019. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Az első trimeszterben nekem tiltották az algot.
2019. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg gennyes, arra antibiotikum kell. Van olyan fajta, ami terhesen is szedhető.
2019. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Panadol,Algopyrin terhesen szedhető 3-as minden trimeszterbe.Nem levélszám, hanem pár db indokolt esetben.


Kérdező menj ügyeletre,ha belázasodsz a lázat csillapítani kell ,mert pld attól lehet a babának baja és ahogy írták gennyes mandulagyulladásra antibiotikum kell, szólsz hogy terhes vagy és olyat írnak amit terhesen biztonsággal szedhetsz.

2019. márc. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is kb 4 hetes voltam mikor begyulladt a mandulám alig tudtam nyelni is. Ja és + még 39 fokos lázam volt. Én is elmentem ügyeletre szóltam h terhes vagyok és olyan antibiotikumot adtak amit lehet ilyenkor + algopyrin.
2019. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a 16-17. héten antibiotikum kúrán voltam. Szintén torkommal, annyira fájt, mintha savat nyeltem volna, de a terhességemet nem befolyásolta semmiben. Ne félj az orvost felkeresni!
2019. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bár nincs összefüggésben a torkommal, de ma elment a baba :(

Ez már a második vetélésem.

2019. márc. 10. 12:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2019. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!