Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet az, hogy egy férfi...

Hogy lehet az, hogy egy férfi csak egy féle nemű gyereket bír nemzeni? Pl. Csak lányt? (több gyerek esetén. Mondjuk 4 lány ) akkor nincsen neki Y-kromoszóma amit át tud adni? Ezt nem értem.

Figyelt kérdés

2019. márc. 11. 14:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%
Én ismerek ilyeneket. 4lányuk van, a másik Nak meg 5fia,a harmadiknak meg 3lánya egy fia, de az a fiú is inkább olyan lányos, na meg lehet nem is az apja csinálta,lehet AZ asszony csináltatott mással. 🤣 Én mondjuk jobban örülnék az 5fiúnak inkább, mint a 4lánynak. Bár ennyi gyerekem biztos hogy Soha az életben nem lesz, de ha mindenképp választani kéne, nem kéne ennyi lány.
2019. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%
2-es vagyok, az ismerős párnál ez úgy van, hogy a lányt nem tudja kihordani az anya, 4 fiuk van egyébként és úgy derült ki, hogy lány terhessége is volt, amivel elvetélt, ha jól emlékszem, az ő esetükben az apa és az anya összeférhetetlen, tehát együtt nem tudnak lányt nemzeni, csak fiút, de ez nagyon ritka dolog. Nálatok esélyesebb, hogy egyszerűen csak lányok jöttek össze, talán a negyedik fiú lesz, de persze nem biztos.
2019. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Ja,és akiket az elöbb említettem,akinek 4lánya van,azok már mind felnöttek,és vannak gyerekeik is. Az egyiknek 2lánya,a másiknak egy lánya, a harmadiknak 3lánya,a negyediknek pedig van két fia, meg egy lánya, úgyhogy ö törte meg, ezt a genetikai láncot. 🤣 De ennyi lány te jó ég
2019. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
19%

csak ovuláció napján legyetek együtt, előtte napokba ne! nagyon magas százalékban akkor fiú az esélyes

ovuteszttel ténylegesen meg tudod állapítani, mikor van peteérésed! hány naposak a ciklusaid?

2019. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezö, én biztos be nem vállalnék még egy negyediket is. Nagyobb esély van a lányra, mint a fiúra tuti. Honnan tudod hogy na most akkor a negyedik fiú lesz? Ezt te nem tudhatod, és befolyásolni se tudod, mert az már a fogantatáskor eldöl. Max a 12héten tudják legelöször meg mondani, de sok esetben, még akkor se. Én nem vállalnám be. De mind mások vagyunk, Ettöl még te bevállalhatod. 4gyerek az már nekem valahogy sok(k) 🤣 de még három is. Max kettö az ideális. Van egy fiam,egyelöre biztos nem akarunk másodikat. Majd ha talán 7-8éves lesz, önálló, én addíg biztos nem, ráadásul null segítséggel, én nem sanyargatom magam.
2019. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%
Létezik olyan, hogy genetikai eltérés miatt csak egyik nemű utód születik mivel a másik nem tud fejlődni.
2019. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
Van ugye, hogy a hímivarsejt fiú-e vagy lány, illetve a nemek statisztikája, ami 49-51% a genetikailag törékenyebb fiúk javára. Lehet puszta matematikai véletlen egy sorozat. Lehet olyan, hogy genetikai összeférhetetlenség - de azt vetélések jeleznék, ha mégis megfoganna. Van olyan elmélet, hogy a hüvely ph-ja befolyásolja az arányokat (fertőzés, irrigálás...egyesek szerint étkezés), illetve elvileg a "fiú" spermiumok gyorsabbak, mint a "lányok", így nem mindegy az időzítés... de ezek a praktikák mind csak kicsit tolják el a nagyjából fele-fele arányt és esetleg jó pár hónappal (vagy teljesen) nehezítik a teherbeesést is. És én is olvastam olyan cikket is, miszerint a petesejt is választ valahogy, hogy kit enged be, tehát nem feltétlenül a leggyorsabb lesz a befutó.
2019. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
43%
Nem rég olvastam egy cikket erről, hogy nagyobb az olyan családok aránya ahol sok a fiú vagy lány gyerek, hogy puszta véletlen legyen. Elméletként fel volt vetve benne, hogy egyes férfiaknak nagyobb eséllyel lesz valamilyen nemű gyereke, de igazán meggyőző kutatás még nem volt mögötte, csak olyan, hogy ha a férfi testvéreinek a neme hajlamosít, hogy a gyerek is olyan nemű legyen.
2019. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
96%

Oh kérdező, a kedvenc szülészeten tapasztalt megfigyelésem egyik példái vagytok :) Kb havonta előfordult, hogy 3 ugyanolyan nemű gyerek mellé bepróbálkoztak egy 4.-el hátha más lesz, de ikrek lettek és ugyanolyan neműek ők is. Tényleg, vicc nélkül, állati gyakori.

Egyszer nézetem erről egy Czeizel interjút ahol erről mesélt és mondta, hogy az okok még nem igazán ismertek, de statisztikailag minél több egynemű gyereked van a későbbi terhességeknél egyre inkább csökken az esély arra, hogy másik nemű is szülessen.

Tehát 3 lányra már tényleg nagyon lutri újra próbálkozni. Nem lehetetlen, de nagyon kicsi az esély.

2019. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
19-es,amit mondasz, abban van igazsâg, de erre is vannak megcáfoló példák. Pl.annak a nönek akit említettem 3lánya van, azoknak is nagyjából mind lányaik születtek, viszont a nö bevállalta a negyediket, ami fiú lett. De mint azt is említettem, hogy lehet hogy nem ugyanattól a férfitól,de ezt én nem tudom, és nem is érdekel igazából. Ja és a miért jól le lettem pontozva,nem tudom miért.
2019. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!