Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz szülés után, ha már...

Mi lesz szülés után, ha már most magányosnak érzem magam? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Most 30 hetes vagyok.

Úgy alakult, hogy kb. ahogy kiderült a terhességem költöznünk kellett, nagyjából Bp egyik végéből a másikba. Az előző helyen laktam már 20 éve, itt közel voltak a szüleim, itt jártam iskolába, az első munkahelyemen, ahol 4 évet dolgoztam is ott volt. Ahol most lakunk nem ismerek senkit és semmit.

Úgy alakult, hogy 10.hét környékétől veszélyeztetett terhesként táppénzre kiírtak, tehát nem dolgozom, itthon vagyok. (az oka egyébként autoimmun pajzsmirigy probléma+gdm+egy előző vetélés, nem feltétlen indokolt az itthon maradás szerintem, de az orvos így látta jobbnak.)

A szüleim már nincsenek pár utcányi távolságra (ami talán nem is baj) így nyilván velük is megritkult a kapcsolattartás. Már a költözés előtt sem volt sok barátom, a legtöbb barátságom leépült sorban, plusz mindenki szétszéledt külföldre/vidékre. Egy barátnőm van vidéken, akivel nagyon közeli kapcsolatban voltam, a terhesség elején napi szinten beszéltünk neten, videóhívással is, de már nem nagyon válaszol az üzeneteimre, ha mégis, az sem igazán beszélgetés (az okát nem tudom ennek, de 4 db kisgyermeke van, nyilván elfoglalt is). A munkahelyemen már pont kezdett alakulni egy 4 fős baráti társaság, a terhesség előtt kezdtünk el átjárni egymáshoz, ilyesmi, de most hogy nem dolgozom már sok dologból "kimaradok", plusz az egyiküket áthelyezték és már ő sem dolgozik ott, így nem tudom lesz-e bármi jövője ennek.

Szóval itthon vagyok egyedül, nem nagyon beszélek senkivel napközben, nem megyek sehova, csak a boltba, és a páromat várom haza, mint egy pincsikutya... A párom nagyon odaadó, kedves, figyelmes, és mikor itthon van akkor igyekszik sokat beszélgetni, foglalkozni velem, de nem szeretném őt egészségtelen mértékben lemeríteni, azért, mert nekem csak ő van...

Pedig egyébként nagyon magamnak való ember vagyok, aki szeret egyedül lenni, és nem is abban nyilvánul meg a "magányosságom" hogy sírok vagy ilyesmi, csak elkezdtem észrevenni, hogy fogy a motivációm. Vannak jobb napjaim, de van, hogy csak megcsinálom a házimunkákat, amiket muszáj, aztán kb. fekszem és tévét nézem vagy zenét hallgatok, sokat alszom, és ennyi. Estig, amikor megérkezik a párom, és akkor felélénkülök, mintha akkor kezdődne el a nap... de amíg haza nem jön, addig kb. "túlélő üzemmódban" vagyok, hogy csak teljen már el ez a nap is valahogy..


Nagyon félek, hogy ha megszülök, akkor ugyanez lesz, csak a babával, de a baba mellett nem tehetem meg hogy ennyire motiválatlan legyek, plusz azt sem akarom, hogy teljesen "rácuppanjak" a fiamra, azért, mert nincs más társaságom.


Mindig nézem a programokat, szerettem volna kismama tornára is járni, hogy legalább az legyen, de a védőnő is mondta, hogy nem tud semmiről a környéken, és én sem találtam. Anyukás beszélgetőkör-féleség van a környéken a szülés utánra, de nem tudom, mennyire lenne jó ötlet... nem tudom, hogy milyen helyen tudnék picit többet szocializálódni, merre induljak el, mit kezdjek magammal... De már nagyon félek, hogy mire jön a baba még mélyebbre fogok süllyedni ebben...


Volt valakinek hasonló, és ha igen, mivel tudott kimászni belőle?


2019. márc. 13. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, de én már megszültem, pár hónapos a babám. Zárkózott vagyok, nehezen barátkozom.Terhességem végén sokat sétálgattam, akkor beszélgettem néhány emberrel a faluban, akikkel most is beszélgetek ha babakocsizunk. Itthon jól elvagyok a babával, már van egy kialakult rutin, sokat játszunk, ha alszik mindig van házimunka amit csinálni kell így nem unatkozom. Van egy idő mikor babakocsizunk akkor beszélgetek más kisbabásokkal(ez csak úgy jött, összetalálkoztunk az utcán utánna már mindig megálltunk beszélgetni) és pár emberrel akikkel a terhességem végén bar@tkoztam össze. Jelenleg nekem ennyi elég. Este hazajön a párom, akkor 3an jól elvagyunk. Hétvégén meg sokszor elautózunk valamelyik rokonunkhoz. Majd 1 évesen átviszem a városba, ott van babaklubb(a mi falunkban sincs semmi). Szóval szerintem te is jól elleszel a babával és annyira nem fogod igényelni mások vagy párod jelenlétét. Azért azt tanácsolom hogy most jön a jobb idő napközben sétálgass hátha tudsz majd ismerkedni, de ha nem, mikor babakocsizol,tuti odamennek hozzád és lehet valaki szimpi lesz és kialakul egy barátság. Ne aggódj majd jön magától.
2019. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szülés után járj csak el baba-mama klubba, babaúszásra, bármilyen szimpatikus programra, ami rendszeres, és ami tetszik neked és a babádnak. Én jártam klubozni, úszásra, baba-mama tornára, tehát volt heti 3-4 fix alkalom (úszni néha 2x mentünk), amikor emberek között voltam, beszélgethettem, kimozdulhattam, és nem csak a boltba. Baromi jó volt, én soha egy percig nem éreztem azt, hogy meghülyülök ittgon egyedül, mert nem abból álltak a napok, hogy itthon ülünk. Az úszást a kislányom első perctől imádta, a torna is tetszett neki, mert sok gyakorlatba be volt vonva. A klub ugye eleinte inkább rólam szól, nyilván nem ő igényelte pár hónaposan a többi kisgyereket, de baja sem lett tőle, elvolt, nézelődött, bealudt néha. Aztán ahogy nőtt, játszott már a többiekkel.

Ez egyébként azért is volt jó, mert a lányom már ovis, és most azokkal a gyerekekkel jár egy csoportba, akikkel kluboztunk. Nem volt mindenki idegen, és a szülői közösség is tök jó, mert mi is ismertük egymást. Nem kell mindenkit kedvelni, de nekem pl lett két nagyon jó barátnőm, akikkel a mai napig heti 1x legalább átmegyünk egymáshoz a gyerekekkel. Ők játszanak, mi beszélgetünk, a kicsik is elvannak (kettőnknél van kisbaba újra).

Kipróbálni ezeket nem kerül semmibe, aztán csak arra járj, ami tetszik. Nekem pl. a ringató meg hasonlók volt olyan, hogy a világból ki lehetett volna űzni vele, ezekre nem mentem, csak olyan progikra, amit mindketten élveztünk.

2019. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!