Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan befolyásolja, vagy...

Hogyan befolyásolja, vagy hogyan hat a fiú baba tesztoszteron termelése, illetve a lány baba ösztrogén termelése az anyára?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A lány baba ösztrogéntermelése valószinuűleg sehogy, mert annak mértéke elenyésző a nő saját ösztrogénszintjéhez képest.

A tesztoszteronról ezt a cikket találtam:

[link]

"Women carrying boys eat more because they have a higher energy requirement, which could be due to testosterone secreted by the fetal testicles."

A cikk szerint a fiú magzattal terhes nők 10%-kal több kalóriát visznek be, de nem híznak többet, mint a lány magzattal terhes nők. És a fiú babák születéskor átlagban 100 grammal nehezebbek. Ezt a magzati tesztoszteron hatásának tulajdonítják.

2019. márc. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a fiammal extrán szőrösödtem, nem csak a hasamon, mindenhol. A lányommal pattanásos volt a hátam/vállam, ill. durván foltos lett az arcom (szülés után enyhült, de azért látszik még).
2019. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a fiammal lettem nagyon pattanásos. Az állam és a nyakam.
2019. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiamnál a hajam szép volt és fényes, de sajnos a többi szőrzetem is dúsabban nőtt.
2019. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két fiam van. Az elsővel jól beszőrösödtem, ultragáz helyeken is, de ahogy megszületett, szépen lekopott. A másodiknál újra beszőrösödtem, a hasamról ismét lekopott, viszont az arcomon megmaradt :( elmentem dokihoz, hormonjaim már helyreálltak, szóval ez valszeg megmaradt a terhesség az emlékére :) :o

(De tervezem a lézeres szőrtelenítést)

2019. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én most úgy vagyok mint a 4-es. De kezelhetetlen, dús, hosszú a hajam. Körmeimet már harmadjára vágom le,kapálni lehetne velük. Többi helyen is dús, erös szörzet sajnos, mint egy jeti. Az arcomon szerencsére nincs. Viszont azt vettem észre, hogy a normál esetben kezelhetetlen problémám arcom kicsit szebb lett. Nincsen annyi pattanásom, söt ami van, az a pár apró, az se látszik. A helyzet az, hogy mi még nem tudjuk hogy mi lesz. Áprilisban derül ki, a kromoszóma vizsgálatot eredményeiböl megmondják már, mert akkor leszek 12hetes.
2019. márc. 15. 12:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan gyorsan nőtt a szörzetem, mint még soha. 😅 A bőrömmel soha nem volt baj, de egy picit szárazabb volt talán.
2019. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem lányom van


Szőrösödtem

Pattanások eltűntek ( sajnos szülés után vosdza)


Gyorsan nőtt a körmöm hajam dús lett


Már kihullott de ugyanolyan gyorsan nő vissza

2019. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!